Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 338 07 93
Telefon
71 793 94 68
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
pon. - pt. w godz. 9.00 - 16:00; spotkania po wcześniejszym mailowym lub telefonicznym kontakcie
Ulica
Wincentego Stysia 16a
Kod pocztowy
53-526
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
W budynku jest winda, ale przeszkodą są schody na zewnątrz domu i przed dostępem do windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
REGON
04012450900000
NIP
899-10-14-615
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa wyraża naszą tożsamość, to, kim jesteśmy i kim chcemy się stawać. Misja określa nasze aspiracje, które biorą się z poczucia kompetencji, ale i ze świadomości naszych braków.

"Osiągając jutro to, co dziś niemożliwe,
stwarzamy młodym ludziom przestrzeń rozwoju".

Formuła misji posiada dwa człony. Pierwszy opisuje nasze osobiste i zespołowe dążenie do nieustannego podnoszenia standardów pracy. Drugi wyraża nadrzędny cel naszego działania, tj. pomoc młodym ludziom we wszechstronnym rozwoju.

Jesteśmy instytucją edukacyjną dla młodzieży oraz tych, którzy - tak jak my - z młodzieżą pracują. Posługiwanie się metodami pedagogicznymi odwołującymi się do integralnego modelu wychowania, bezpośrednio nawiązuje do chrześcijańskiej antropologii, szczególnie tej, jaka widoczna jest w tradycji jezuitów. Jako organizacja kościelna wpisujemy się w społeczną działalność Kościoła Katolickiego, którą pojmujemy jako otwarte, nowoczesne i profesjonalne zaangażowanie w edukację młodego pokolenia ku wartościom kultury, religii i demokracji.

Nasza misja wyraża również przekonanie, że cel wspomagania rozwoju młodzieży może być osiągnięty tylko wówczas, gdy sami będziemy wykorzystywać istniejące w świecie możliwości, dzięki kontaktom, szkoleniom, rozwojowi technologicznemu, a przede wszystkim poprzez pasję poznawania nowych rzeczy i odwagę działania.

Pracujemy z młodymi ludźmi różnych kultur, środowisk społecznych i wyznań. Nasze programy dostosowujemy do wykształcenia, potencjału intelektualnego i osobistych potrzeb. Pracujemy z innymi w duchu tolerancji, otwartości i szacunku. Jednocześnie naszym pracownikom i współpracownikom stawiamy wysokie wymagania odnośnie etyki pracy, profesjonalizmu działania i osiągania celów wypływających z misji.

Nasza misja wyraża przekonanie, że DAS staje się instytucją coraz bardziej dynamiczną, obecną w realiach problematyki młodzieżowej (w polskim i międzynarodowym kontekście), posiadającą wiedzę z zakresu zarządzania organizacją non-profit oraz wyróżniającą się wszechstronnością i jakością pracy. DAS ma stawać się organizacją wzorcotwórczą, tj. taką, której styl będzie inspirujący dla innych organizacji pozarządowych.

Dom Spotkań jest centrum edukacyjno-wychowawczym realizującym swoją misję poprzez cztery projekty:

"Dom Międzynarodowych Spotkań Młodzieży"
Nasz Dom jest miejscem spotkań młodzieży poszukującej, zgodnie z intencją naszego patrona tego, co łączy wszystkich ludzi. Młodym ludziom z Europy dajemy okazję do bliższego poznania się, przezwyciężenia wzajemnych uprzedzeń oraz zdobycia cennych doświadczeń i wiedzy poprzez udział w tygodniowych warsztatach poświęconych sprawom społeczno-politycznym, historii, kulturze i religii. Międzynarodowe programy młodzieżowe organizujemy w ramach ścisłej współpracy z "Polsko - Niemiecką Współpracą Młodzieży" oraz programem edukacyjnym Unii Europejskiej "Młodzież w działaniu".

"Akademia Obywatelska"
Bardzo ważną częścią naszej działalności jest wychowywanie obywatelskie i europejskie młodzieży z Wrocławia i Dolnego Śląska realizowane w ramach projektu "Akademia Obywatelska". Pragniemy przygotować młodzież z naszego miasta i regionu do świadomego i aktywnego udziału w społeczeństwie i życia w zjednoczonej Europie. "Akademia Obywatelska" jest realizowana w formie tygodniowych warsztatów edukacyjnych w czasie roku szkolnego i wakacji oraz rocznych projektów tematycznych poświęconych na przykład prawom i obowiązkom człowieka i obywatela w Polsce.

"Wolontariat Europejski"
W ramach programu edukacji nieformalnej European Voluntary Service (Wolontariat Europejski) wysyłamy młodych Polaków na długoterminowe projekty wolontariackie do krajów Unii Europejskiej i przyjmujemy zagranicznych wolontariuszy do działań we wrocławskich organizacjach non-profit. Najbardziej zależy nam na tym, aby z programu mogły skorzystać osoby które mają ograniczone możliwości rozwoju (np. trudna sytuacja materialna czy rodzinna).

Programy Wschodnie
Uczestniczymy w organizowaniu i przeprowadzaniu projektów dla studentów z krajów b. ZSRR: Federacja Rosyjska, Ukraina oraz Białoruś. Projekty te są finansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji Edukacja dla Demokracji (Program RITA oraz Study Tours to Poland) oraz Fundacji im. Stefana Batorego. Przybliżamy uczestnikom z tych krajów wartości obywatelskie i demokratyczne przez zaprezentowanie polskiej drogi do demokracji, jak także wspólnie poszukując wartości, które budują państwo obywatelskie. Nasz Dom prowadzi także szkolenia z zakresu pedagogii integralnej dla liderów społecznych i młodzieżowych z tych krajów.

Programy integracyjne
Nasza organizacja prowadzi programy integracyjne dla liderów społeczności romskiej z terenu Dolnego Śląska. Ten program finansowany jest ze środków Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość" oraz Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

W swojej działalności Dom Spotkań współpracuje także z innymi organizacjami pozarządowymi oraz agendami administracji publicznej, m.in. Amnesty International, Polska Akcja Humanitarna, Stowarzyszenie "Tratwa", niemiecki Institut fuer Menschenrechte, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze oraz Urząd M. Wrocławia.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.silesius.org.pl

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.07.2012
Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa (Wrocław) oraz Atinati (Zugdidi) przy współfinansowaniu programu "Młodzież w Działaniu" - Wolontariat Europejski, są już na półmetku swojej pracy w miejscowości Zugdidi.
Publicystyka
25.07.2012
Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży - dialog, dialog, dialog....
Publicystyka
25.07.2012
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży w kwestii walki z bezrobociem wśród młodzieży - 29 lipca - 5 sierpnia 2012 we Wrocławiu

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja kulturalna
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
sprawy formalne związane z działalnością organizacji, np. konsultowanie statutów, formularzy KRS i dokumentów
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
pośrednictwo wolontariatu dla organizacji pozarządowych
aktywizacja lokalna
zrzeszanie organizacji pozarządowych (np. lokalnych, regionalnych, branżowych)
pomoc humanitarna, rozwojowa
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
pomoc Polonii i Polakom za granicą

Zarząd

Anna Kudarewska, kierownik programowy
Kazimierz Szepiela, manager działalności gospodarczej
Jerzy Brzóska, dyrektor
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej