Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Młodych i Wolnych "Tolersex"

Stowarzyszenie Młodych i Wolnych "Tolersex"
Kontakt
Telefon
605 251 076
Adres rejestrowy
Ulica
Majowa 5 lok. 57
Kod pocztowy
03-395
Miejscowość
Warszawa-Targówek
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Targówek
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000156521
REGON
01249685900000
NIP
525-22-19-485
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
TMiW "TOLERSEX" powstało, aby nieść pomoc i wsparcie osobom borykającym się z problemami określenia swojej tożsamości seksualnej i jej zaakceptowaniu. Istniejemy i działamy od 8 lat, głównie dzięki pracy i bezinteresownemu zaangażowaniu wolontariuszy i naszych współpracowników. Tworzymy zespół specjalistów, liderów młodzieżowych, odpowiednio przygotowanych i przeszkolonych edukatorów seksualnych posiadających certyfikacje Towarzystwa Rozwoju Rodziny oraz szkoleniowców z zakresu profilaktyki HIV/AIDS posiadających certyfikacje Ministerstwa Zdrowia. Jesteśmy przygotowani do prowadzenia grup wsparcia, grup rozwojowych, szkoleń z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, dyżurów przy telefonie zaufania oraz punktów pomocowych. Braliśmy czynny udział w licznych szkoleniach z zakresu kierowania i planowania działalności organizacji pozarządowej w zapobieganiu nowym zakażeniom HIV, kierowania grupą wolontariuszy, treningach mediacji i komunikacji, szkoleniach dotyczących edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS - staramy się być jak najbardziej profesjonalni i przygotowani do naszej pracy. W naszej pracy najważniejszy jest człowiek, skupiamy się na pracy pomocowej, nie piszemy protestów, nie organizujemy manifestacji, nie występujemy w telewizji - tymi sprawami bardzo efektywnie zajmują się inne organizacje LGBT, które staramy się w miarę naszych możliwości wspierać.

Prowadzone działania
Organizujemy i prowadzimy konferencje, seminaria, spotkania dotyczące problematyki nietolerancji wobec mniejszości seksualnych i profilaktyki HIV/AIDS (w zależności od zapotrzebowania oraz środków finansowych na realizacje). Organizujemy koncerty, wystawy, pokazy dotyczące promocji sztuki i twórczości homoseksualnej; prowadzimy zajęcia pokazowe (wykłady) dla nauczycieli, edukatorów z zakresu edukacji seksualnej i problematyki nietolerancji wobec mniejszości seksualnych dla młodzieży szkół ponadpodstawowych (w zależności od zapotrzebowania oraz środków finansowych na realizację); prowadzimy grupy wsparcia dla homoseksualistów oraz osób HIV pozytywnych; prowadzimy grupy rozwojowe dla młodzieży z problemem identyfikacji płciowej lub dookreślenia tożsamosci seksualnej; odpowiadamy na listy napływajace na adres Korespondencyjnego Klubu TMiW "TOLERSEX" lub na maile napływające na adres - tolersex@tolersex.queer.pl; dyżurujemy przy telefonie zaufania (interwencyjnym) i prowadzimy punkty porad; służymy zgromadzonymi informacjami w Banku Danych TMiW, prowadzimy poradnictwo, udzielamy informacji na temat antykoncepcji, zasad bezpieczniejszego seksu, mniejszości seksualnych, problematyki HIV/AIDS itp.; udzielamy porad prawnych, prowadzimy mediacje w rodzinach w sytuacjach kryzysowych;
jesteśmy pośrednikiem między klientem i innymi organizacjami lub instytucjami w zależności od zgłaszanego problemu. Kontaktujemy sie z mediami w sprawach kontrowersyjnych, wymagających nagłośnienia społecznego.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej