Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Fundacja Pomocy Dzieciom "Krzyk"

Fundacja Pomocy Dzieciom "Krzyk"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
84 688 01 78
Telefon
84 686 46 47
Adres rejestrowy
Ulica
3-go Maja 3
Kod pocztowy
23-400
Miejscowość
Biłgoraj
Województwo
LUBELSKIE
Powiat
biłgorajski
Gmina
Biłgoraj
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000078761
REGON
95020642400000
NIP
918-11-25-364
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Głównymi celami Fundacji są: materialne wspieranie dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, zagrożonych alkoholizmem i ubogich, wychowanków świetlic socjoterapeutycznych, domów dziecka, otaczanie opieką samotnych matek i rodzin, które z powodu utraty pracy znalazły się w kryzysowej sytuacji finansowej. Fundacja prowadzi również działalność oświatową i kulturalną na rzecz wyżej wymienionych. Objęte statutem cele realizuje poprzez organizację i współudział w przedsięwzięciach podejmowanych przez inne organizacje pozarządowe i władze samorządowe, mające na celu pomoc wszystkim potrzebującym.

Prowadzone działania:

  • Wypełnianie funkcji Partnera Lokalnego LOS oraz prowadzenie Punktu Informacyjnego dla organizacji pozarządowych z terenu całego powiatu.
  • "Lato w mieście" - celem projektu było zagospodarowanie wolnego czasu dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz aktywizacja osób bezrobotnych (absolwentów).
  • Udział w programie EURO-NGO i zdobycie certyfikatu "Specjalisty ds. pozyskiwania funduszy europejskich dla organizacji pozarządowych".
  • "Tacy sami a ściana miedzy nami" i "Wylęgarnia pomysłów" - dwie dotacje przyznane przez Akademię Rozwoju Filantropii W Polsce i Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
  • "Tania książka" - antykwariat, który został uznany przez Instytut Spraw Publicznych za jedną z najciekawszych lokalnych inicjatyw przeciwdziałających ubóstwu i bezrobociu.

Odbiorcami naszej pomocy są organizacje pozarządowe z terenu woj. lubelskiego, dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, biednych, domów dziecka, wiosek dziecięcych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
pomoc humanitarna, rozwojowa
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej