Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie "SOS Wioski Dziecięce w Polsce"

Stowarzyszenie "SOS Wioski Dziecięce w Polsce"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 622 16 72
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Wilanowska 309A
Kod pocztowy
02-665
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody do pokonania.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000056901
REGON
01210292600000
NIP
5261033254
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie prawie 1500 dzieci.

Misją Stowarzyszenia jest niesienie pomocy dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W Rodzinach SOS opuszczone dzieci odnajdują na nowo miłość, szacunek i bezpieczeństwo. W naszej pracy kładziemy duży nacisk na proces usamodzielniania podopiecznych. Prowadzimy także Rodzinne Domy Czasowego Pobytu przeznaczone dla dzieci, które w trybie interwencyjnym musiały opuścić środowisko rodzinne i oczekują na decyzję sądu rodzinnego o ich dalszym losie. W ramach działań profilaktycznych wspieramy rodziny, które znalazły się w sytuacji kryzysowej, grożącej umieszczeniem dzieci w opiece zastępczej. Dzieci z takich rodzin uczęszczają do naszych świetlic wsparcia dziennego, a rodziny objęte są opieką pracowników socjalnych.

Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie, Dom Młodzieży w Lublinie, 3 Wspólnoty Mieszkaniowe w Kraśniku, Siedlcach i Koszalinie oraz 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu: dwa w Biłgoraju i "Sindbad" w Ustroniu. W ramach Programów Umacniania Rodziny uruchomiliśmy świetlice wsparcia dziennego w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.

Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdor International, obecnej w 135 krajach na całym świecie. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, Stowarzyszenie z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 30 lat.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej