Promocja 50% na kursy online i pakiety Dla tych, co znajdą czas na naukę przed 31 stycznia 2024. Sprawdź >
Ośrodek Hospicjum Domowe Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Księży Marianów
Dzięki wsparciu darczyńców prywatnych i biznesowych możemy podnosić standard opieki oferowanej naszym podopiecznym
Nasze Hospicjum powstało w 1998 roku. W skład stałego zespołu wchodzą: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy, kapelan, pracownik socjalny, wolontariusze. Niesiemy pomoc chorym przebywającym w domach i zapewniamy im:
- opiekę lekarską (minimum dwa razy w miesiącu) i pielęgniarską (minimum dwa razy w tygodniu),
- możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej,
- pomoc psychologiczną, duchową i wolontariacką,
- rehabilitację,
- wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych.
Dla podniesienia jakości opieki oraz komfortu pracy całego zespołu Hospicjum Domowego w OHD funkcjonuje dyżur – celem konsultacji, a w uzasadnionych przypadkach interwencji lekarsko-pielęgniarskiej – od poniedziałku do niedzieli (poniedziałek – piątek 9.00 – 12.00 i 16.00 – 21.00, w weekendy i święta między 9.00 – 20.00 dyżur pielęgniarski, a między 14.00 – 20.00 dyżur lekarski).
W OHD działa wolontariat (opiekuńczy, stacjonarny, akcyjny, duchowy, logistyczny). Edukujemy i szkolimy młodzież oraz dorosłych w zakresie opieki hospicyjnej i towarzyszenia pacjentom w chorobie i odchodzeniu. Co roku organizujemy akcję charytatywną Pola Nadziei, której celem jest budowanie świadomości w zakresie opieki hospicyjnej i szerzenie jej idei.
Nasze Hospicjum Domowe należy do Zgromadzenia Księży Marianów.
Działalność gospodarcza i odpłatna
Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.
Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.