Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak przygotować, podpisać i złożyć sprawozdanie finansowe NGO za 2021 r.? Kup poradnik PDF

Stowarzyszenie Lambda - Warszawa
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 415 83 38
Telefon
22 415 83 38
Adres rejestrowy
Ulica
Żurawia 24a lok. 4
Kod pocztowy
00-515
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000140531
REGON
01295467000000
NIP
5252014814
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Telefon Zaufania: +48 22 628 52 22 (pn.-pt. 18:00-21:00)

Wizja

Naszą wizją jest działanie na rzecz tworzenia świata bez opresji, w którym każda osoba stanowi pełnoprawny podmiot życia społecznego. W tym świecie każda osoba jest częścią różnorodnej społeczności, zaś wszyscy są równi – każdy ma prawo do bycia sobą i uznaje to prawo względem innych osób, jednocześnie darząc się wzajemnie szacunkiem. Wierzymy, że otwarte społeczeństwo chce i potrafi zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami tak, aby uczynić świat wolnym od dyskryminacji.

Misja

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni do budowania pozytywnej tożsamości społeczności LGBT+ oraz niesienie niezależnej, profesjonalnej i eksperckiej pomocy w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Wartości

Naszą pracę ukierunkowujemy na wewnętrzny rozwój społeczności osób LGBT+ w wymiarze lokalnym i krajowym.

Wierzymy w siłę poczucia świadomości społeczeństwa obywatelskiego. Uważamy, że obywatelki_le powinny_ni organizować się w celu wspólnego działania w ważnych dla nich sprawach. Mając to na uwadze tworzymy organizację pozarządową, która nie jest nastawiona na zysk, pozostaje apolityczna i niezależna od nacisków zewnętrznych.

W swoich działaniach kierujemy się zasadą jawności działalności organizacji i transparentności, jednocześnie szanując prawo osób korzystających z naszych działań do prywatności.

Dążymy do tego, by usługi przez nas oferowane miały jak najwyższą jakość, doskonaląc kompetencje naszych pracownic_ków oraz wolontariuszek_y, określając standardy działania i inwestując w rozwój organizacji.

Wierzymy w następujące wartości, wywodzące się z filozofii praw człowieka, które promujemy za pośrednictwem naszych działań:

  • wolność słowa i samostanowienia,
  • równość wszystkich osób,
  • szacunek dla innych,
  • otwartość,
  • szacunek wobec siebie i własnego zdrowia,
  • rozwiązywanie sytuacji konfliktowych bez przemocy.

Wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Kompleksowa pomoc wrażliwa na potrzeby osób LGBT: zakwaterowanie, grupy wsparcia, pomoc psychologiczna i prawna, kontynuacja procesu tranzycji, artykuły pierwszej potrzeby tj. jedzenie, kosmetyki, ubrania itp. 
E-mail: ukraina@lambdawarszawa.pl

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
03.07.2015
Mieszkają u nas osoby, które doświadczały przemocy z powodu swojej orientacji psychoseksualnej albo tożsamości płciowej. Czasami była to przemoc w rodzinie, czasami w sąsiedztwie, czasem w związku.
Publicystyka
06.10.2016
Niestety, dalej brakuje środków na utrzymanie jedynego w Polsce hostelu interwencyjnego dla osób LGBT w Polsce. Placówka wstrzymuje działalność.
Publicystyka
16.05.2017
Piknik zorganizowany na plaży przy moście Poniatowskiego przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa stał się obiektem homofobicznego ataku. Dwóch młodych mężczyzn ukradło należącą do uczestników spotkania tęczową flagę, symbol ruchu na rzecz praw osób LGBT. Sprawa została zgłoszona na policję. To kolejne przestępstwo motywowane homofobią w tym miesiącu.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
poradnictwo specjalistyczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
Odbiorcy działań
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej