Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Organizacja turystyki i wypoczynku dla dzieci, młodzieży Na co NGO-sy powinny zwrócić uwagę? Dowiedz się 24.04 o 15.00 na #ngoplLIVE >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Społeczny Komitet d/s AIDS
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 629 15 89
Telefon
502 589 107
Telefon
692 917 679
Adres rejestrowy
Ulica
Chmielna 4 lok. 11
Kod pocztowy
00-020
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000047332
REGON
01032963700000
NIP
5211255449
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Społeczny Komitet ds. AIDS został powołany i formalnie zarejestrowany w lutym 1993 roku z inicjatywy osób od szeregu lat związanych z problematyką zapobiegania zakażeniom HIV, opieką nad osobami Żyjącymi z HIV i Chorymi na AIDS.
Wsparcia udzielił Komitet Helsiński oraz Biuro Interwencji Kancelarii Senatu.

Naszą misją od początku działalności Stowarzyszenia jest rozwijanie informacji, edukacji, poradnictwa i opieki w związku z epidemią HIV/AIDS, a w związku z tym - ograniczanie indywidualnych i społecznych skutków epidemii.

Podstawowym zaś celem - kształtowanie racjonalnych zachowań indywidualnych i społecznych wobec epidemii HIV/AIDS oraz wobec Osób Żyjących z HIV/AIDS.
Podstawą naszej działalności jest edukacja skierowana do określonych grup społecznych i zawodowych, samorządów lokalnych oraz kręgów opiniotwórczych a także rozpowszechnianie informacji dotyczących zagrożenia zakażeniem HIV i sposobu jego uniknięcia oraz psychospołecznego wymiaru epidemii ze szczególnym uwzględnieniem promocji praw człowieka w sferze związanej ze społecznym, prawnym i kulturowym aspektem HIV/AIDS.

Zespół Komitetu opracował wiele projektów szkoleniowych dotyczących medycznych i psychospołecznych aspektów epidemii HIV/AIDS dla różnych grup zawodowych - między innymi dla lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, psychologów, pedagogów, pracowników oświaty zdrowotnej a także wolontariuszy opiekujących się osobami zakażonymi HIV lub chorymi na AIDS a także opiekującymi się bliskimi tych osób (partnerami, członkami rodzin). Wśród tych projektów są także szkolenia certyfikacyjne, uprawniające do prowadzenia edukacji lub poradnictwa w zakresie HIV/AIDS.
Proponujemy Interaktywne podejście do edukacji. Bardzo istotne jest przekazanie kompetentnej, aktualnej wiedzy, ale ważne jest także zrozumienie, zmiana postaw i zachowań. Istotne jest uczenie się poprzez intelekt (zdobywanie i przyswojenie określonej wiedzy), ale zmiany postaw i zachowań dokonują się poprzez emocje, możliwość osobistego doświadczenia a także możliwość wpływania na proces uczenia się, osobiste zaangażowanie w ten proces.
Proponowane przez nas programy edukacyjne zawierają wiedzę teoretyczną (fakty medyczne i psychospołeczne, etyczne, prawne, epidemiologiczne) oraz umiejętności praktyczne, możliwość konfrontacji z własnymi postawami i emocjami - niezbędne do przekazywania wiedzy na temat różnych aspektów HIV/AIDS, a także motywację i wsparcie - aby umiejętności i wiedzę właściwie zastosować w praktyce. Bardzo ważne jest też poznanie potrzeb osób żyjących z HIV/AIDS poprzez osobistą relację życia z HIV/AIDS.

Edukacja młodzieży
powód: ta grupa ma największy wpływ na zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii oraz na zmianę postaw i zachowań, to od niej zależy przyszłość, jest najbardziej dotkniętą epidemią grupą wiekową na świecie

Służby oświatowe
powód: działają w środowisku szkolnym, mają duży wpływ na umieszczenie w programach szkolnych problematyki dotyczącej HIV/AIDS; program:3 książki: Zapobieganie HIV/AIDS i chorobom przenoszonym drogą płciową. Edukacja młodzieży szkolnej. Propozycje tematyczne dla twórców programów edukacyjnych, podręcznik dla nauczycieli i ćwiczenia dla uczniów (adaptacja publikacji napisanej przez ekspertów WHO I UNESCO)

Służby medyczne: lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, pracownicy laboratoriów
powód: narażenie na ekspozycję zawodową na HIV, działania profilaktyczne, właściwa opieka i wsparcie

Poradnictwo
powód: klucz do właściwej opieki i skutecznych działań profilaktycznych oraz wsparcia; praca w Punktach Diagnostyczno Konsultacyjnych wykonujących badania w kierunku zakażenia HIV w Warszawie, opracowanie i realizacja projektów szkoleniowych dla doradców

Prewencja HIV/AIDS i STI w środowisku osób świadczących usługi seksualne (wspólnie z warszawskim programem TADA) - osoby małoletnie oraz dorośli (profilaktyka, wsparcie, opieka).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień

Zarząd

Tomasz Małkuszewski, przewodniczący
Aleksandra Skonieczna, wiceprzewodnicząca
Katarzyna Fusiek, skarbnik
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej