Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 00 91
Adres rejestrowy
Ulica
Konopnickiej 6 lok. 103
Kod pocztowy
00-491
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000178023
REGON
00621661700000
NIP
526-00-28-073
Rok powstania
1923
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
3000
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

YMCA to nazwa organizacji o zasięgu międzynarodowym, działającej w ponad 150 krajach, zrzeszającej ponad 30 milionów ludzi ze wszystkich kontynentów. Jej światowa historia sięga połowy XIX wieku i ma swój początek w Anglii. W 2003 roku Polska YMCA obchodziła swoje 80-lecie. Mało kto wie, że to właśnie w YMCA powstały zasady gry w koszykówkę i siatkówkę. Z ruchu YMCA wywodzi się także Skauting.

YMCA to międzynarodowa ekumeniczna organizacja propagująca program oparty na wartościach chrześcijańskich. Głównym celem organizacji jest służenie harmonijnemu rozwojowi fizycznemu, umysłowemu i duchowemu.

Polska YMCA przez swoją działalność chce służyć lokalnym społecznościom. Jest organizacją wychowawczą, opierającą swe działania na wartościach chrześcijańskich. Jedną z form działalności są projekty ogólnopolskie oraz projekty prowadzone lokalnie. Daje to możliwość dostosowania naszych działań do lokalnych potrzeb i możliwości. W realizacji naszych projektów udział biorą nie tylko Imciarze. W Polskiej YMCA każdy znajdzie dobre warunki do samorealizacji, pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Tu spotkasz ludzi z pasją!

Obecnie prowadzone projekty:

Obozowa i Nieobozowa Akcja Letnia i Zimowa

Polska YMCA to ponad 80 lat tradycji. Od samego początku istotnym elementem programu działań były letnie i zimowe obozy, które świetnie służyły i służą realizacji najważniejszego celu - harmonijnego rozwoju fizycznego, umysłowego i duchowego.

Akademia Złotego Wieku YMCA

Polska YMCA posiada ofertę skierowaną do ludzi w każdym wieku. Szczególne znaczenie ma aktywizacja osób starszych. Dla realizacji tego celu w 2006 roku zaczęła działalność Akademia Złotego Wieku YMCA. Pod tą nazwą kryją się zajęcia dla Seniorów prowadzone w Ogniskach.

Czytamy Razem - program wspierania walki z dysleksją

Program uruchomiono wiosną 2003 roku. Partnerem YMCA w działaniach na rzecz dzieci jest Polskie Towarzystwo Dysleksji.

ICCP - International Camp Counselor Program

ICCP to inicjatywa amerykańskiej YMCA, której celem jest umożliwienie najlepszym imciarzom z całego świata zdobycia doświadczenia w pracy na obozach dla dzieci i młodzieży w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
działalność na rzecz integracji europejskiej
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej