Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"

Związek Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Konopnickiej 6 lok. 103
Kod pocztowy
00-491
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000178023
REGON
00621661700000
NIP
5260028073
Rok powstania
1923
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

YMCA to nazwa organizacji o zasięgu międzynarodowym, działającej w ponad 150 krajach, zrzeszającej ponad 30 milionów ludzi ze wszystkich kontynentów. Jej światowa historia sięga połowy XIX wieku i ma swój początek w Anglii. W 2003 roku Polska YMCA obchodziła swoje 80-lecie. Mało kto wie, że to właśnie w YMCA powstały zasady gry w koszykówkę i siatkówkę. Z ruchu YMCA wywodzi się także Skauting. 

YMCA to międzynarodowa ekumeniczna organizacja propagująca program oparty na wartościach chrześcijańskich. Głównym celem organizacji jest służenie harmonijnemu rozwojowi fizycznemu, umysłowemu i duchowemu.

Polska YMCA przez swoją działalność chce służyć lokalnym społecznościom. Jest organizacją wychowawczą, opierającą swe działania na wartościach chrześcijańskich. Jedną z form działalności są projekty ogólnopolskie oraz projekty prowadzone lokalnie. Daje to możliwość dostosowania naszych działań do lokalnych potrzeb i możliwości. W realizacji naszych projektów udział biorą nie tylko Imciarze. W Polskiej YMCA każdy znajdzie dobre warunki do samorealizacji, pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Tu spotkasz ludzi z pasją!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność wychowawcza i formacyjna dzieci i młodzieży
działalność na rzecz integracji europejskiej
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej