Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Korzystaj z nowego źródła pieniędzy dla Twojej NGO. Buduj dobre relacje z darczyńcami Zbieraj darowizny przez internet z Wpłacam 2.0. Sprawdź

Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym"

Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 630 98 01
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
w godz. 8:00 - 16:00
Ulica
Trębacka 4 lok. 108
Kod pocztowy
00-074
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000161651
REGON
01011464100000
NIP
5251567362
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:

Wspieranie reform rynkowych, rozwoju instytucji demokratycznych i tworzenie przyjaznego klimatu dla działalności gospodarczej poprzez obiektywne badania i analizy, edukację i opracowywanie rekomendacji dla polityki gospodarczej.

Prowadzone działania:

Realizacja projektów (również dofinansowanych ze środków UE), prowadzenie badań, opiniowanie aktów prawnych, organizacja warsztatów, seminariów i szkoleń ogólnopolskich i międzynarodowych; Współpraca z organizacjami skupiającymi środowiska gospodarcze. Opracowania z zakresu polityki regionalnej, rozwoju przedsiębiorczości, etyki w biznesie. Realizacja usług prorozwojowych, w tym na rzecz przedsiębiorstw. 

Organizacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jako niepubliczna instytucja szkoleniowa i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
21.12.2021
Już wkrótce bezpłatnie udostępniona zostanie wypracowana w ramach projektu Europejska Sieć Ekonomii Społecznej (ESEN) specjalna platforma internetowa za pomocą, której między innymi będzie można samodzielnie przejść kurs online z zakresu ekonomii społecznej. Platforma adresowana będzie zarówno do przedsiębiorców społecznych chcących jedynie pogłębić swoją wiedzę, jak i do tych, którzy zamierzają dopiero rozpocząć przygodę z sektorem społecznym.
Publicystyka
26.01.2021
W ramach projektu ESEN (Europejska Sieć Ekonomii Społecznej) przeprowadzone zostały badania i analizy, dzięki którym możliwe było zebranie informacji o stanie i sytuacji sektora przedsiębiorstw społecznych w krajach Partnerów projektu (Polska, Grecja, Cypr, UK i Włochy), zidentyfikowanie jego potrzeb szkoleniowych oraz przykładów dobrych praktyk. Wyniki badań zaprezentowano w międzynarodowym raporcie na rzecz przedsiębiorczości społecznej.
Publicystyka
20.11.2020
Projekt Bałtyckie Trasy Przyrodnicze i Kulturowe (BHR) powstał z myślą o ulepszaniu oferty turystycznej regionu południowego Bałtyku. Obszar Morza Bałtyckiego do nie dawna kojarzony tylko z letnim okresem turystycznym i plażą dziś zyskuje zupełnie nowe oblicze. Zapraszamy do zapoznania się z projektem, w ramach którego powstało 8 unikalnych tras turystycznych.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
wspieranie ekonomii społecznej
aktywizacja lokalna
współpraca z administracją
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem
doradztwo zawodowe
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa

Zarząd

Mieczysław Bąk , Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej