Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik PDF czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Fundacja United Way Polska
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
03-984
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wawer
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000071715
REGON
01191583400000
NIP
5271248329
Rok powstania
1996
Rok zakończenia działalności
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja United Way była niezależnym członkiem United Way, jednej z najstarszych międzynarodowych organizacji charytatywnych na świecie. Działa w Polsce od 1996 roku.

Misją Fundacji było inicjowanie i współtworzenie w Polsce ruchu partnerskiej współpracy ludzi wszystkich środowisk społecznych na rzecz poprawy życia osób w trudnej sytuacji.

Fundacja dążyła do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, chorych, ubogich, seniorów, znajdujących się w sytuacji kryzysowej poprzez wspieranie finansowe i rzeczowe projektów społecznych realizowanych przez ponad sto wybranych organizacji pozarządowych w całej Polsce. Od początku swego istnienia Wspólna Droga przekazała partnerskim organizacjom w całym kraju ponad 12 mln złotych.

Kolejny nurt działalności Fundacji to realizacja lokalnych i ogólnopolskich programów społecznych takich jak: "Nikifory", "Partnerstwo dla dzieci", "Partnerstwo dla osób głuchoniewidomych", "Pokonaj kryzys", których celem było wprowadzanie zmiany w życie grup społecznych i jednostek zagrożonych marginalizacją społeczną poprzez wspieranie efektywnych i nowatorskich rozwiązań systemowych, lokalnej współpracy międzysektorowej, organizowanie kampanii w mediach oraz propagowanie idei wolontariatu.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej