Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja United Way Polska
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
03-984
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wawer
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000071715
REGON
01191583400000
NIP
527-12-48-329
Rok powstania
1996
Rok zakończenia działalności
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja United Way była niezależnym członkiem United Way, jednej z najstarszych międzynarodowych organizacji charytatywnych na świecie. Działa w Polsce od 1996 roku.

Misją Fundacji było inicjowanie i współtworzenie w Polsce ruchu partnerskiej współpracy ludzi wszystkich środowisk społecznych na rzecz poprawy życia osób w trudnej sytuacji.

Fundacja dążyła do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, chorych, ubogich, seniorów, znajdujących się w sytuacji kryzysowej poprzez wspieranie finansowe i rzeczowe projektów społecznych realizowanych przez ponad sto wybranych organizacji pozarządowych w całej Polsce. Od początku swego istnienia Wspólna Droga przekazała partnerskim organizacjom w całym kraju ponad 12 mln złotych.

Kolejny nurt działalności Fundacji to realizacja lokalnych i ogólnopolskich programów społecznych takich jak: "Nikifory", "Partnerstwo dla dzieci", "Partnerstwo dla osób głuchoniewidomych", "Pokonaj kryzys", których celem było wprowadzanie zmiany w życie grup społecznych i jednostek zagrożonych marginalizacją społeczną poprzez wspieranie efektywnych i nowatorskich rozwiązań systemowych, lokalnej współpracy międzysektorowej, organizowanie kampanii w mediach oraz propagowanie idei wolontariatu.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej