Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja Instytut Spraw Publicznych
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 556 42 60
Telefon
22 556 42 62
Adres rejestrowy
Ulica
Szpitalna 5 lok. 22
Kod pocztowy
00-031
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000138239
REGON
01111633000000
NIP
5261049700
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Instytut Spraw Publicznych (ISP) jest jednym z wiodących polskich think tanków, niezależnym ośrodkiem badawczo-analitycznym. ISP powstał w 1995 roku. Poprzez prowadzenie badań, ekspertyz i rekomendacji dotyczących podstawowych kwestii życia publicznego Instytut służy obywatelowi, społeczeństwu i państwu. ISP współpracuje z ekspertami i badaczami z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Wyniki projektów badawczych prezentowane są na konferencjach i seminariach oraz publikowane w formie książek, raportów, komunikatów i rozpowszechniane wśród posłów i senatorów, członków rządu i administracji, w środowiskach akademickich, a także wśród dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.09.2021
Działasz w organizacji społecznej, związkowej, zrzeszającej pracodawców lub branżowej, a może spółdzielni, podmiocie ekonomii społecznej, MŚP lub grupie nieformalnej? Wypełnij kwestionariusz i powiedz Europejskiemu Komitetowi Ekonomiczno-Społecznemu, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na Twoją działalność, w tym na korzystanie z wolności zrzeszania się, zgromadzeń i słowa. Wyniki pozwolą opracować rekomendacje skierowane do instytucji europejskich.
Publicystyka
16.12.2020
9 grudnia 2020 zostały opublikowane wyniki piątej edycji międzynarodowego badania MIPEX 2020 (Migrant Integration Policy Index), obejmującej lata 2014-2019. Projekt badawczy został zrealizowany przez Migration Policy Group (MPG) i CIDOB, w partnerstwie z podmiotami badawczymi w 52 krajach na pięciu kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Oceanii.
Publicystyka
01.10.2018
Na polskich uczelniach studiuje już ponad 35 tysięcy Ukraińców. Młodzi ludzie z Ukrainy przyjeżdżają do Polski ze względu na niższe koszty życia i studiów oraz lepsze perspektywy znalezienia pracy. Wielu z nich chciałoby zostać w Polsce, jednak duża grupa woli udać się do innych krajów UE – wynika z najnowszego badania Instytutu Spraw Publicznych.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
działalność na rzecz integracji europejskiej
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
badania naukowe
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej