Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Rozwoju Polityki Społecznej
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
02-758
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000055786
REGON
01113250000000
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Wspieranie rozwoju polityki społecznej w warunkach gospodarki rynkowej. Współpraca z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi. Realizowanie programów pomocy zagranicznej. Przeciwdziałanie bezrobociu i łagodzenie jego skutków. Podejmowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju zatrudnienia, poprzez działalność szkoleniową, edukacyjną i informacyjną. Wspieranie inicjatyw lokalnych. Prowadzenie badań. Opracowywanie ekspertyz i propozycji rozwiązań w dziedzinie polityki społecznej.

Prowadzone działania
Fundacja opracowuje programy dotyczące rynku pracy w zakresie m.in. poradnictwa pracy, doractwa zawodowego, programów dla młodzieży. Fundacja realizuje kilka projektów. Jest to mi.in. program 'ViDI - virtualny doradca internetowy' skierowany do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Program 'GAWROSZ' to młodzieżowe vademecum poszukiwania pracy. Ma on wersję elektroniczną oraz został umieszczony na stronie internetowej Fundacji. Poza tym organizacja prowadzi szkolenia dla przedstwicieli samorządowych w zakresie programów rynku pracy. Współpracuje z instytucjami publicznymi, organizacjmi pozarządowymi, firmami w dziedzinie rynku pracy i zmniejszania rozmiarów bezrobocia.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność polityczna
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej