Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 834 06 74
Telefon
504 002 371
Telefon
504 524 880
Adres rejestrowy
Ulica
Przybyszewskiego 47
Kod pocztowy
01-849
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Bielany
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000079660
REGON
01206501300000
NIP
1180547811
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2006
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową działa od 1991r. Prowadzimy Ośrodek Terapeutyczny w Warszawie. W budynku Fundacji zorganizowaliśmy także miejsca do mieszkania dla rodzin, które przyjeżdżają do Warszawy leczyć dzieci. W Ośrodku jest kuchnia, pralnia, jadalnia, pokoje zabaw dla dzieci, sala rehabilitacyjna - wszystko po to, aby rodziny wyrwane przez chorobę dziecka z domów, mogły prowadzić normalne życie. 

Prowadzimy także wiele innych projektów i działań. Organizujemy obozy wypoczynkowe, obozy rehabilitacyjne, prowadzimy działania edukacyjne i szkoleniowe, wspieramy kliniki onkologiczne. Pracownicy i wolontariusze Fundacji organizują dla dzieci zajęcia plastyczne, imprezy urodzinowe, odwiedzają pacjentów w szpitalu. Każdego roku z pomocy Fundacji korzysta kilkaset osób. 

Fundacja jest organizatorem dwóch kampanii społecznych:

Wyprzedzamy nowotwór

Celem kampanii jest poprawa wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci i uświadomienie, że choroba może dotknąć dziecko w każdym wieku, ale nowotwór wcześnie wykryty w większości przypadków jest wyleczalny. Akcję skierowana do rodziców oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. 
Kampania „Wyprzedzamy nowotwór” została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka.

W ramach akcji prowadzimy różne projekty: promujemy szkolenia online dla lekarzy, prowadzimy działania edukacyjne skierowane do rodziców (w listopadzie 2019r. w TVP, w ramach czasu antenowego dla organizacji pozarządowych, został wyemitowany spot kampanii), uruchomiliśmy stronę internetową http://wyprzedzamynowotwor.net/

Jednym z elementów kampanii są rajdy samochodowe, które symbolizują walkę o wczesną diagnostykę i jednocześnie pozwalają nagłośnić temat. W każdej rundzie Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na trasie rajdu pojawia się samochód oklejony w barwach kampanii. Wszyscy zawodnicy, wyrażając symboliczne wsparcie, nakleili na rajdówki logo „Wyprzedzamy nowotwór”.

Wciąż jestem tym, kim byłem

Kampania mówi o problemach emocjonalnych, z jakimi zmagają się dzieci chore na nowotwór oraz te, które już wracają do codzienności po zakończeniu terapii.

W ramach kampanii przygotowaliśmy trzy animacje. Każdy z filmów opowiada inną historię dziecka chorego na nowotwór. Szczególną uwagę zwracamy na relacje z rówieśnikami, które dla chorych dzieci bywają źródłem ogromnego wsparcia, ale nieraz – przez brak wiedzy, jak się zachować – powodują dodatkowe trudności emocjonalne.

Lektorami filmów animowanych są aktorzy, osoby znane szerokiej publiczności, które zmagały się z chorobą nowotworową: Agata Buzek, Jerzy Stuhr oraz CyberMarian.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
24.08.2020
Cała Polska
Bezpłatne
Tatry2000 w SZCZYTnym celu to charytatywny projekt, który powstał z inicjatywy Karoliny Roguli, pasjonatki górskich wypraw. Akcja ma na celu zebranie funduszy na organizację obozu wypoczynkowo – terapeutycznego w 2021 roku dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Zarząd

Daniela Mroczek, Prezes Zarządu Fundacji
Emilia Kotarska, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
08 1240 1066 1111 0000 0006 1694
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej