Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja Polsat
Kontakt
E-mail
Pokaż
22 514 55 55
22 514 47 30
22 514 47 30
Strona na Facebooku
Adres rejestrowy
Ulica
Ostrobramska 77
Kod pocztowy
04-175
Miejscowość
Warszawa-Praga-Południe
Województwo
Mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenia
KRS
0000135921
REGON
01199006600000
NIP
525-15-75-456
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych.

Fundacja POLSAT jest jedną z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, która od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców na terenie całego kraju. Powstała w 1996 roku angażując się w pomoc na rzecz ochrony zdrowia oraz ratowania życia dzieci. Motto Fundacji brzmi: "Wystarczy chcieć".

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 32 031 małych pacjentów i wsparła finansowo 1209 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.
W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 226 mln złotych.Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% podatku.

POMOC INDYWIDUALNA:

Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne dzieci wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości ich rodziców. Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje od rodziców są weryfikowane, a następnie rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

Informacje jakie dokumenty należy przesłać do Fundacji, aby uzyskać pomoc znajdują się na stronie www.fundacjapolsat.pl w zakładce "Potrzebuję pomocy".

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Polsat należy kampania “Jesteśmy dla dzieci" Celem kampanii jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci - podopiecznych Fundacji Polsat.

Przez cały czas Fundacja systematycznie pomaga swoim podopiecznym przekazując środki finansowe na ich leczenie bądź rehabilitację. Fundacja również zajmuje się remontami i wyposażeniem oddziałów dziecięcych w placówkach służby zdrowia - przez te wszystkie lata to 1209 placówek. Nasz ostatni remont obejmował modernizację oddziału dziecięcego szpitala Powiatowego w Otwocku "nietkniętego" ręką budowlańca od 53 lat.
Fundacja także sprowadza do Polski innowacyjne procedury medyczne - do tej pory niedostępne w naszym kraju. Zaczynając od sprowadzenia procedury rodzinnych przeszczepów wątroby w Klinice Transplantologii Centrum Zdrowia Dziecka ( rok 1990 ) do operacji rozszczepu kręgosłupa u dziecka w łonie matki w Pierwszej Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (rok 2017).

Od jesieni 2008 r. oglądać można program "Wystarczy chcieć" w Polsacie News pilotowany przez Fundację Polsat.

"Wystarczy chcieć" to program nadawany w każdą niedzielę w kanale Polsat News o godz. 13.30. Prowadzący dziennikarz Polsat News - Bartosz Kwiatek oraz Iza Talabska z Olafem - podopiecznym Fundacji Polsat wraz z zaproszonymi do studia gośćmi omawiają w każdym odcinku inny ważny problem społeczny związany z leczeniem dzieci i systemem zdrowotnym w Polsce.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą lub jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Krystyna Aldridge Holc, prezes zarządu
Krystyna Urbańska, członek zarządu
Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Masz konto na Facebooku?

Publikujemy tam najciekawsze treści z ngo.pl
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji