Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Polsat
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 514 55 55
Telefon
22 514 47 30
Telefon
22 514 47 30
Adres rejestrowy
Ulica
Ostrobramska 77
Kod pocztowy
04-175
Miejscowość
Warszawa-Praga-Południe
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000135921
REGON
01199006600000
NIP
525-15-75-456
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych.

Fundacja POLSAT jest jedną z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, która od 21 lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców na terenie całego kraju. Powstała w 1996 roku angażując się w pomoc na rzecz ochrony zdrowia oraz ratowania życia dzieci. Motto Fundacji brzmi: "Wystarczy chcieć".

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 32 031 małych pacjentów i wsparła finansowo 1209 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.
W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała ponad 226 mln złotych.Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Fundacja posiada status OPP (organizacja pożytku publicznego) i może przyjmować 1% podatku.

POMOC INDYWIDUALNA:

Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne dzieci wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości ich rodziców. Fundacja stworzyła system szybkiej i skutecznej reakcji na prośby o pomoc. Informacje od rodziców są weryfikowane, a następnie rozpatrywane według ustalonych kryteriów. Pieniądze przeznaczane są na zabiegi, operacje, terapie i rehabilitacje.

Informacje jakie dokumenty należy przesłać do Fundacji, aby uzyskać pomoc znajdują się na stronie www.fundacjapolsat.pl w zakładce "Potrzebuję pomocy".

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Polsat należy kampania “Jesteśmy dla dzieci" Celem kampanii jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci - podopiecznych Fundacji Polsat.

Przez cały czas Fundacja systematycznie pomaga swoim podopiecznym przekazując środki finansowe na ich leczenie bądź rehabilitację. Fundacja również zajmuje się remontami i wyposażeniem oddziałów dziecięcych w placówkach służby zdrowia - przez te wszystkie lata to 1209 placówek. Nasz ostatni remont obejmował modernizację oddziału dziecięcego szpitala Powiatowego w Otwocku "nietkniętego" ręką budowlańca od 53 lat.
Fundacja także sprowadza do Polski innowacyjne procedury medyczne - do tej pory niedostępne w naszym kraju. Zaczynając od sprowadzenia procedury rodzinnych przeszczepów wątroby w Klinice Transplantologii Centrum Zdrowia Dziecka ( rok 1990 ) do operacji rozszczepu kręgosłupa u dziecka w łonie matki w Pierwszej Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (rok 2017).

Od jesieni 2008 r. oglądać można program "Wystarczy chcieć" w Polsacie News pilotowany przez Fundację Polsat.

"Wystarczy chcieć" to program nadawany w każdą niedzielę w kanale Polsat News o godz. 13.30. Prowadzący dziennikarz Polsat News - Bartosz Kwiatek oraz Iza Talabska z Olafem - podopiecznym Fundacji Polsat wraz z zaproszonymi do studia gośćmi omawiają w każdym odcinku inny ważny problem społeczny związany z leczeniem dzieci i systemem zdrowotnym w Polsce.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.01.2021
W 2021 roku mija ćwierć wieku od kiedy to Zygmunt Solorz i Telewizja Polsat, powołali do życia Fundację Polsat. Dzisiaj to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski. W sumie na cele statutowe Fundacja Polsat przekazała dotąd ponad ćwierć miliarda złotych!

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych

Zarząd

Krystyna Aldridge Holc, prezes zarządu
Krystyna Urbańska, członek zarządu
Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej