Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja SYNAPSIS
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 825 87 42
Telefon
22 825 87 42
Adres rejestrowy
Ulica
Ondraszka 3
Kod pocztowy
02-085
Miejscowość
Warszawa-Ochota
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000045919
REGON
00141127700000
NIP
526-03-02-522
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Fundacji jest niesienie profesjonalnej pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom oraz wypracowywanie systemowych zmian, które podnoszą jakość ich życia.

Prowadzone działania:

Bezpośrednia pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Fundacja SYNAPSIS prowadzi Ośrodek dla Dzieci z Autyzmem, który zajmuje się diagnozowaniem, terapią oraz edukacją dzieci i młodzieży z autyzmem. Pod opieką Ośrodka znajduje się obecnie około 300 rodzin. W 2008 roku Fundacja uruchomiła Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne w Warszawie, do którego uczęszcza 18 dzieci z autyzmem.

Działania na rzecz włączenia społecznego osób z autyzmem. W 2007 roku Fundacja SYNAPSIS otworzyła pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne zatrudniające 24 dorosłe osoby z autyzmem - Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS. Pracownia jest częścią budowanego obecnie Ośrodka „Dom i Praca”.

Budowanie ogólnopolskiego systemu pomocy osobom z autyzmem. Fundacja SYNAPSIS we współpracy z Parlamentarną Grupą ds. Autyzmu, Międzyresortowym Zespołem przy Ministrze Zdrowia realizuje zintegrowane działania na rzecz wzmacniania warunków realizacji praw dzieci i osób dorosłych z autyzmem w Polsce. Od 2003 roku przy Fundacji działa Rzecznik Osób z Autyzmem.

Integracja i wspieranie organizacji pomagających osobom z autyzmem w Polsce. Fundacja SYNAPSIS była inicjatorem powołania w 1997 roku Porozumienia AUTYZM - POLSKA i przewodniczy Radzie Porozumienia, które skupia ponad 40 organizacji działających na rzecz osób z autyzmem w Polsce.

Współpraca z organizacjami i instytucjami pomagającymi osobom z autyzmem w innych krajach. Fundacja SYNAPSIS jest członkiem europejskiej platformy AUTISM - EUROPE. Współpracuje także z licznymi organizacjami i instytucjami zagranicznymi zajmującymi się profesjonalną pomocą osobom z autyzmem.

Budowanie świadomości społecznej na temat autyzmu. Od początku istnienia Fundacja SYNAPSIS prowadzi działania na rzecz poprawy świadomości społecznej problemu autyzmu. Fundacja przeprowadziła ok. 10 dużych kampanii społecznych w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Była współproducentem przedstawienia teatralnego „Mała Steinberg” z Krystyną Jandą w roli głównej.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
29.09.2011
26 września 2011 roku, przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu i mediów spotkali się na panelu dyskusyjnym, inaugurującym kolejną edycję projektu "Zatrudnij Asa". Akcja, realizowana w Polsce przez Fundację SYNAPSIS, jest kolejnym krokiem do aktywizacji zawodowej osób z autyzmem.
Publicystyka
07.04.2017
2 kwietnia z inicjatywy Fundacji SYNAPSIS polska branża nieruchomości wzięła udział w globalnej akcji „Light it up blue” (Na niebiesko dla autyzmu). W geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko zaświeciło 80 budynków w całej Polsce. W ten sposób branża nieruchomości zainaugurowała swój udział w miesiącu świadomości autyzmu.
Publicystyka
30.05.2012
W zeszłą sobotę w Rajdzie na Autyzm wzięło udział dziewięciuset dziewięćdziesięciu ośmiu rowerzystów. W sumie organizatorzy zebrali ponad 110 tys. zł na zajęcia dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Fundacja SYNAPSIS dziękuje wszystkim za obecność i pomoc.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Prowadzenie działalności w zakresie handlu zorganizowanego, w tym eksport i import towarów i usług własnych oraz powierzonych oraz usługi agencyjne. Usługi przedstawicielskie na rzecz zagranicznych kontrahentów. Działalność wydawnicza. Działalność poligraficzna. Działalność reklamowa. Działalność kulturalna. Organizacja imprez. Produkcja filmów. Produkcja nagrań dźwiękowych. Prowadzenie aukcji, loterii, kiermaszów.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
usługi opiekuńcze
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej