Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie są źródła finansowania działań NGO? Dowiedz się 28.02 o 15.00 na #ngoplLIVE. Dołącz >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja TUS
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
501 009 857
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Zapraszamy do biura przy ul. Geodetów w Warszawie. Zachęcamy wszystkich, którzy wybierają się do nas, o wcześniejsze umawianie spotkań. Jeżeli będziemy zawiadomieni, będziemy mogli poświęcić Państwu więcej czasu.
Ulica
Geodetów 10 lok. 1
Kod pocztowy
02-396
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Siedziba Fundacji TUS zlokalizowana jest na parterze. Biuro posiada wejście z poziomu otaczającego gruntu o szerokości 90 cm pozbawione progów. Komunikacja pozioma w obrębie biura jest prawidłowa. W biurze zagwarantowano toaletę, która spełnia wszystkie wymogi stawiane przed toaletą dedykowana osobom z niepełnosprawnością. Do biura można wejść z psem asystującym. Biuro posiada jedno wyjście ewakuacyjne, wszystkie osoby współpracujące z fundacja TUS są przeszkolone w ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000138121
REGON
01031254200000
NIP
5251569295
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Fundację TUS

przekaż darowiznę

Misją Fundacji TUS jest dostarczanie osobom z niepełnosprawnościami narzędzi do samodzielnego życia.

Od prawie 30 lat działamy na rzecz niezależności osób z niepełnosprawnością. Jesteśmy pewni, że tylko doświadczając różnych rodzajów wyzwań, choćby na chwilę wcielając się w role osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, można nabyć empatii pozwalającej na zrozumienie sytuacji osób starszych, rodziców z dziećmi czy osób niepełnosprawnych.

Zrealizowaliśmy projekt Bliżej dostępności w ramach którego przeszkoliliśmy 1500 urzędników i urzędniczek z tego zakresu. Projekt Bliżej dostępności współfinansowany przez Unię Europejską zrealizowaliśmy w partnerstwie ze Spółdzielnią Socjalną FADO i Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Od 2008 roku Fundacja prowadzi audyty miejsc publicznych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Dane o dostępności miejsc publicznych dostępne są w Niepelnosprawnik.pl - jedynej tego rodzaju wyszukiwarce w Polsce. Niepełnosprawnik pomaga osobom z niepełnosprawnościami znaleźć usługi blisko domu i obecny jest w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i wielu innych miastach. Za nami kilkanaście tysięcy audytów wraz z towarzyszącymi im raportami z rekomendacjami dotyczącymi rozwiązań pozwalających zwiększać dostępność (w tym dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie,  Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Głogowskiego Szpitala Powiatowego, wszystkie biura Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). 

Nasz przedstawiciel jest Członkiem Rady Dostępności (przy Ministerstwie Rozwoju), której zadaniem jest min.  opiniowanie i doradztwo w procesie tworzenia aktów prawnych oraz ich implementacji, w tym w szczególności Ustawy o zapewnieniu dostępności  osobom ze szczególnymi potrzebami.

Prowadzimy Centrum dostępności - portal gdzie zbieramy i aktualizujemy wiedzę na temat dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnością.  Pomagamy zrozumieć wyzwania stojące przed różnymi grupami społecznymi, ale także dostarczyć wiedzy i narzędzi pozwalających na realizacje zasady równego dostępu.

Prowadzimy szkolenia osób, dla których dostępność jest ważna. Informacje można znależć na stronie centrumdostepnosci.pl.

Otrzymaliśmy nagrody i wyróżnienia:

 • nagroda Specjalna Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w uznaniu wybitnych osiągnięć w zakresie pomocy społecznej w 1995 roku
 • medal 400 lat Stołeczności Warszawy dla Piotra Todysa - Prezesa Fundacji TUS (1996 rok)
 • wyróżnienie Pro Publico Bono w konkursie Prezesa Rady Ministrów na Obywatelską Inicjatywę Dziesięciolecia 1989-1999 (1999 rok)
 • tytuł "Najlepsza inwestycja w człowieka" dla projektu "Centrum Karier Osób Niepełnosprawnych (CKON). Integracja na otwartym rynku pracy" w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "Dobre praktyki EFS" (2007 rok)
 • tytuł "W pełni zaradni" w konkursie Escadra Group.
 • Nagroda S3KTOR - za najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku w kategorii „Społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka” dla Niepełnosprawnika.
 • Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0”. Za szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunlkacyjnych w trzecim sektorze i za przykład Innowacyjnego zastosowania ICT w bieżących działaniach dla Niepełnosprawnika.
 • „Serwis www bez barier” - wyróżnienie przyznawane przez Integrację - największy w Polsce magazyn poruszający kwestie osób z niepełnosprawnością I Miasto Stołeczne Warszawa. Nadawane najlepszemu serwisowi www, jako najbardziej dostosowanemu do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
 • Certyfikat „Wrocław bez barier” - promuje dobre postawy oraz działania podejmowane na rzecz pełnej dostępności i Integracji. Niepełnosprawnik został nagrodzony w kategorii działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności.
 • Wyróżnienie w konkursie ”Strona Internetowa bez Barier”. Konkurs jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie przez Fundację Widzialni przy współpracy z Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Istotę konkursu stanowi wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
20.02.2024
Warszawa
Bezpłatne
We wrześniu 2019 roku, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, odbył się 1 Zjazd kobiet z niepełnosprawnościami i ich sojuszniczek i sojuszników, zorganizowany przez Kolektyw Artykuł 6. Po pięciu latach kobiety z niepełnosprawnością spotkają się znowu.
Publicystyka
26.10.2023
Misją Fundacji TUS jest dostarczanie osobom z niepełnosprawnościami narzędzi do samodzielnego życia. By zmienić sytuację osób z niepełnosprawnościami trzeba zmieniać myślenie o relacjach tych osób z otoczeniem. Trzeba zmieniać samo otoczenie.
Publicystyka
28.12.2017
Z wyszukiwarki miejsc dostępnych Niepełnosprawnik w ciągu ostatniego roku skorzystało 133 477 użytkowników. To ogromna radość dla całego zespołu tworzącego www.niepelnosprawnik.pl.

Organizacja jest Podmiotem Ekonomii Społecznej

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Opis specyfiki usług:

Audyty i doradztwo dostępności architektonicznej przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnością.

Realizowane usługi:
 • Doradztwo, obsługa klienta, usługi badawcze
 • Edukacja

Realizujemy usługi publiczne: Nie

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja

Zarząd

Piotr Todys, prezes zarządu
Małgorzata Peretiatkowicz-Czyż, członkini zarządu
Magda Piwowarska, członkini zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Darowizny zbierane z pomocą innych portali

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
89203000451110000003980450
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej