Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Polski Związek Głuchych
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 831 40 71
Telefon
22 831 40 72
Telefon
22 831 40 73
Adres rejestrowy
Ulica
Białostocka 4
Kod pocztowy
03-741
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Północ
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000097726
REGON
00702380800000
NIP
5267251090
Rok powstania
1976
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Polskiego Związku Głuchych jest zrzeszanie osób niesłyszących i innych osób z wadą słuchu dla zapewnienia im pomocy we wszystkich sprawach życiowych. Związek działa na terenie całej Polski, otacza swoją opieką i udziela pomocy około 100.000 członków i podopiecznych.

Pomoc dzieciom i młodzieży z wadą słuchu
Nasza pomoc obejmuje diagnozę i rehabilitację: słuchu i mowy, rozwoju intelektualnego i psychicznego. Poza tym: szkolimy i przygotowujemy rodziców i opiekunów do samodzielnej pracy rehabilitacyjnej z dzieckiem. Organizujemy turnusy rehabilitacyjne, prowadzimy bank aparatów słuchowych, wypożyczając je podopiecznym na czas oczekiwania na własny aparat; pomagamy w nauce naszym podopiecznym uczęszczającym do szkół masowych. Współpracujemy z placówkami służby zdrowia w zakresie wczesnego wykrywania wad słuchu oraz w celu zapewnienia specjalistycznej opieki nad dziećmi z uszkodzonym słuchem. Organizujemy szkolenia i warsztaty, inicjujemy badania naukowe, statystyczne, sondażowe dotyczące problemów i rehabilitacji dzieci z wadą słuchu, wydajemy publikacje niezbędne w rewalidacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu, inicjujemy działania w zakresie produkcji sprzętu oraz pomocy rehabilitacyjnych i dydaktycznych dla potrzeb rehabilitacji, nauczania i rewalidacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu.

Działania na rzecz dorosłych niesłyszących
Naszym celem jest utrzymanie tożsamości środowiska osób niesłyszących oraz pomoc w zakresie rozwiązywania ich problemów życiowych. Służy temu między innymi działalność 117 ośrodków rehabilitacji i wsparcia społecznego niesłyszących.

Oprócz podstawowych form indywidualnej i grupowej rehabilitacji i opieki placówki PZG prowadzą także uzupełniające, specjalistyczne usługi i formy rehabilitacji - głównie prozdrowotnej. Najważniejsze wśród nich to: badania słuchu, wydawanie aparatów słuchowych, prowadzenie ćwiczeń logopedycznych i słuchowych, organizowanie turnusów rehabilitacyjnych i kursów języka migowego.

Polski Związek Głuchych prowadzi nadto działalność gospodarczą w postaci 8 spółek z o .o ., które posiadają status zakładu pracy chronionej. W spółkach tych pracuje około 1300 osób, w tym - 52% to osoby niepełnosprawne. Celami działalności gospodarczej są - oprócz osiągania zysku, z części którego finansowana jest działalność statutowa Związku - zatrudnianie niesłyszących oraz ich rehabilitacja i szkolenie zawodowe.

Związek popularyzuje problematykę dotyczącą słuchu, środowiska ludzi niesłyszących, rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu, języka migowego - naturalnego sposobu porozumiewania się ludzi niesłyszących. Związek wydaje między innymi od 1959 roku miesięcznik pod nazwą "Świat Ciszy".

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
21.09.2021
Czy wiecie, że Głusi czują muzykę całym ciałem? Nie wiecie też jak bardzo są wykluczeni z popkultury, która z samego założenia powinna być egalitarna i dostępna dla wszystkich. W eterze wciąż panuje cisza na temat tych, którzy wiedzą o niej najwięcej. Ale właśnie przerywa ją kampania społeczna Polskiego Związku Głuchych, która startuje z teledyskiem zespołu UNMUTE.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej