Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
571 487 359
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Aleje Ujazdowskie 37 lok. 5
Kod pocztowy
00-540
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Siedziba mieści się w kamienicy na II piętrze, brak podjazdów i windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000023615
REGON
01200553100000
NIP
5261667243
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jeżeli podzielasz naszą misję, przekaż 1,5% podatku Fundacji Schumana

Fundacja Schumana od 30 lat mobilizuje obywateli do angażowania się w proces jednoczenia Europy. Jesteśmy przekonani, że bezpieczna, solidarna, innowacyjna, demokratyczna i prospołeczna Europa, to stabilna, nowoczesna, praworządna i rozwijająca swój potencjał Polska. Wierzymy, że Europa to nasz najlepszy wybór.

Polska Fundacja imienia Roberta Schumana powstała w 1991 roku. Została założona przez osobistości związane ze zmianami ustrojowymi lat 1989-90, miedzy innymi przez Tadeusza Mazowieckiego i Piotra Nowina-Konopkę. Imię Roberta Schumana zostało wybrane przez Fundatorów jako nawiązanie do polityki francusko-niemieckiej lat pięćdziesiątych, modelu pojednania zwróconego w przyszłość i nastawionego na budowanie wspólnej Europy.

Misją Fundacji jest motywowanie Europejczyków do aktywności obywatelskiej oraz promowanie integracji europejskiej i wartości na jakich się ona opiera.

Fundacja jest organizacją pozarządową, niepowiązaną z jakąkolwiek partią polityczną.

Fundacja promuje ideę integracji europejskiej, opartej na założeniach zaproponowanych przez Roberta Schumana. Fundacja organizuje warsztaty, seminaria, konferencje, happeningi, wydarzenia w przestrzeni publicznej i spotkania na tematy związane z integracją europejską. Rezultatem działań jest poszerzenie wiedzy obywateli państw Unii Europejskiej na tematy europejskie, włączenie ich do debaty na temat przyszłości Europy, bezpośrednie angażowanie w tematy europejskie. Fundacja stwarza okazje do wzajemnego poznawania się osób z różnych części Europy, nawiązywania przez nich znajomości i współpracy.

Fundacja wspomaga aktywność społeczną obywateli oraz promuje wartości demokratyczne. Zachęca do aktywnego udziału w społeczeństwie obywatelskim, włączenia się w życie publiczne, w działalność na rzecz środowiska lokalnego, w wolontariat. Fundacja nadaje tym działaniom wymiar ogólnoeuropejski poprzez angażowanie osób nie tylko z Polski, ale także innych państw europejskich.

W 2021 roku wraz z partnerami Fundacja była obecna w 98 miejscowościach w 22 krajach Europy. W naszych działaniach udział wzięło bezpośrednio ok. 18 500 osób. Fundacja kieruje swoje programy do wszystkich grup społecznych, niezależnie od wieku, wykształcenia, profesji czy miejsca zamieszkania. Wiele działań jest realizowanych w małych ośrodkach i w miejscach o ograniczonej liczbie podobnych inicjatyw. Fundacja jest także otwarta na wspólną dyskusję z osobami o różnych poglądach społeczno-politycznych, w tym ze środowiskami eurosceptycznymi. Europa jest dla jej wszystkich obywateli - to jedno z haseł przewodnich działań Fundacji.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
21.07.2023
Cała Polska
Bezpłatne
Jesteś aktywistką, lokalną polityczką lub aktywnie działasz w organizacji społeczeństwa obywatelskiego? Zgłoś się do 6 sierpnia do projektu "RECLAIM" - to cykl szkoleń online (w j. angielskim) połączonych z pracą nad własną kampanią informacyjną dla kobiet chcących rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe, umiejętności komunikacyjne i przywódcze, zwalczać mowę nienawiści i dezinformację w obszarze reprezentacji kobiet w życiu publicznym.
Publicystyka
03.01.2022
Biuletyn #prosteNGO stara się dostarczać bieżących informacji na temat planowanych zmian prawnych i ułatwiać dyskusję dotyczącą dobrego prawa dla organizacji pozarządowych oraz ich udziału w jego stanowieniu. W ramach biuletynu w 2021 zaproponowaliśmy kilkanaście tematów do dyskusji. Oto ich przegląd.
Publicystyka
15.06.2018
Na odbywającej się dziś konferencji „Europolis. Miasta obywatelskie” został zaprezentowany raport na temat miast obywatelskich, zawierający ranking 66 polskich miast na prawach powiatu.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc humanitarna, rozwojowa
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Ewelina Górecka, Członkini Zarządu, dyrektorka
Iga Kamocka, Członkini zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej