Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Braterskiej Pomocy Świętego Huberta

Fundacja Braterskiej Pomocy Świętego Huberta
Kontakt
Telefon
22 757 87 05
Telefon
22 757 87 05
Adres rejestrowy
Ulica
Promienna 1
Kod pocztowy
05-540
Miejscowość
Zalesie Górne
Województwo
mazowieckie
Powiat
piaseczyński
Gmina
Piaseczno
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000243360
REGON
01009356000000
NIP
123-08-34-181
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Prowadzenie Domu Opieki w Zalesiu Górnym dla ludzi dotkniętych samotnością i niesprawnością.
Niesie często pomoc osobom samotnym i wielodzietnym - najbiedniejszym.
Fundacja prowadzi Dom Całodobowego Pobytu w Zalesiu Górnym, ul. Promienna 1. Dom jest prowadzony jako samofinansujący się, non profit. Nie ma dotacji ze strony władz samorządowych. Mamy jeszcze wolne miejsca. Pokoje są jednoosobowe, z łazienką. Niekiedy jedna łazienka przypada na dwa pokoje. Przyjmujemy zarówno mężczyzn jak i kobiety. Przebywają u nas także małżeństwa i osoby duchowne. Nie przyjmujemy pensjonariuszy zbyt uciążliwych i chorych psychicznie.
Opieka pielęgniarska jest od godz. 7.00 do 19.00. W nocy czuwają opiekunki. Pensjonariusze są zapisani w miejscowej Przychodni w Zalesiu Górnym. Lekarz pierwszego kontaktu przychodzi na wezwanie. Lekarstwa chronicznie chorym podaje według przepisu lekarza pielęgniarka. W przypadkach wymagających leczenia szpitalnego wzywane jest Pogotowie i chorzy są leczeni w szpitalu w Piasecznie lub według potrzeb w Warszawie.
Dom jest prowadzony w duchu katolickim. W Domu jest kaplica, Najświętszy Sakrament. Codziennie jest sprawowana Msza św. o godz. 8.00 przez głównego Fundatora Fundacji i Budowniczego Domu Pogodnej Starości, ks. prałata mgra Jana Marcjana. Wieczorem odmawiany jest Różaniec. Według życzenia jest możliwość przystąpienia do spowiedzi św. i otrzymania sakramentu namaszczenia chorych.
Staramy się, by jedzenie było dobre; dużo warzyw i owoców; posiłki są podawane cztery razy dziennie (8.30 śniadanie, 13.00 obiad, 16.00 podwieczorek, 18.00 kolacja). Warunki są bardzo dobre. Staramy się o atmosferę rodzinną. Obchodzone są imieniny i święta. Ilość pensjonariuszy wynosi ok. 30 osób. Dom położony jest w lesie, w dobrym mikroklimacie Zalesia Górnego. Dla odwiedzających krewnych pensjonariuszy dojazd z Warszawy jest możliwy pociągiem osobowym PKP lub samochodem - kilka kilometrów za Piasecznem. Zapraszamy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej