Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak chronić dane osobowe w Twoim stowarzyszeniu, fundacji? Dowiedz się więcej o RODO. Zamów praktyczny poradnik PDF

Caritas Diecezji Ełckiej
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
87 441 70 00
Adres rejestrowy
Ulica
ks. prał. Mariana Szczęsnego 1
Kod pocztowy
19-300
Miejscowość
Ełk
Województwo
warmińsko-mazurskie
Powiat
ełcki
Gmina
Ełk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Organizacja powstała na mocy umowy państwo - kościół
REGON
04010944400000
NIP
8481465879
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Caritas Diecezji Ełckiej jest niesienie pomocy duchowej i materialnej, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji. Realizacja tego zadania wypływa z Chrystusowego przykazania miłości, odczytywanego w aktualnej sytuacji Kościoła i w obliczu konkretnych potrzeb ludzi, bez względu na ich wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę czy przekonania polityczne. Ełcka Caritas realizuje swoją misję poprzez zakładanie i prowadzenie placówek specjalistycznych i organizowanie pomocy dla potrzebujących. Caritas Diecezji Ełckiej włącza się również w ogólnopolskie akcje takie jak: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Jałmużna Wielkopostna, wakacyjna akcja kolonijna, Program PO PŻ i wiele innych. Uczynki miłosierdzia pełnione były w Kościele od samego początku jego istnienia. Stanowią one bowiem realizację szczególnego mandatu pozostawionego przez Chrystusa wszystkim ludziom. Caritas Diecezji Ełckiej w swojej działalności realizuje przede wszystkim przykazanie miłości wobec bliźniego niosąc wsparcie i nadzieję na godne życie.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
30.08.2018
Na to pytanie odpowiedzi szukają dzieciaki ze świetlicy „Qvo vadis” w Ełku. Jak spojrzeć na historię Polski? Jak ją opowiedzieć? Od czego zacząć? Nad którym wydarzeniem należy się pochylić?
Publicystyka
29.12.2017
29 grudnia był ostatnim dniem, w którym były prowadzone działania na rzecz seniorów w 2017 roku przez ełcką Caritas.
Publicystyka
29.12.2017
Dobiega końca 2017 roku, rok który był także czasem inwestycji i realizacji działań aktywizacyjnych w Schronisku im. Św. Ojca Pio w Ełku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Ełckiej dla osób bezdomnych z terenu diecezji ełckiej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej