Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Fundacja Społeczno-Charytatywna Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu

Fundacja Społeczno-Charytatywna Pomoc Rodzinie i Ziemi w Toruniu
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
56 652 05 49
Telefon
56 652 96 67
Adres rejestrowy
Ulica
Włocławska 169b
Kod pocztowy
87-100
Miejscowość
Toruń
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Toruń
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000017073
REGON
87040192300000
NIP
9561603640
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2013
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

Prowadzenie działalności charytatywnej na rzecz ludzi starszych, chorych oraz dzieci będących w warunkach trudnych zarówno materialnych, jak i zdrowotnych. Niesienie pomocy dzieciom niepełnosprawnym z chorobami nowotworowymi i wadami serca, wzroku oraz dzieciom z porażeniem mózgowym. Udział w tworzeniu hospicjum dla dzieci z chorobami nowotworowymi oraz domów dziennej opieki. Udzielanie pomocy placówkom zajmujących się rehabilitacją i leczeniem dzieci niepełnosprawnych. Finansowe wspieranie przewlekłego leczenia chorych samotnych oraz specjalistycznych operacji w kraju i poza granicami. Dofinansowanie usług opiekuńczych na rzecz osób samotnych i przewlekle chorych. Wspieranie działań w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Prowadzone działania

Utworzenie hospicjum i domu dziennego pobytu dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Prowadzenie przygotowań do zatrudnienia kadry specjalistycznej do obsługi hospicjum i domu dziennego pobytu. Organizowanie koncertów i zbiórki publiczne w celu uzyskania środków finansowych. Przygotowanie programu rehabilitacji osób z chorobami psychicznymi, opartego na programie "Oxford" i dotyczącego osób, które wychodzą ze szpitali psychiatrycznych nie mając domu, pomocy i przyjaźni. Udział w programie ekologicznym. Współpraca z Europejską Akademią Socjalną. Otwarcie Oddziału Pielęgnacyjno-opiekuńczego im. Jana Pawła II dla dzieci i młodzieży.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej