Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem "Mada"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
18 449 05 10
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Aleja Wolności 19
Kod pocztowy
33-300
Miejscowość
Nowy Sącz
Województwo
małopolskie
Powiat
Nowy Sącz
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
III piętro, bez windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000006079
REGON
49061029100000
NIP
7341027883
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA powstała w 1996 roku i jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce podjęła się trudnego tematu tworzenia struktur pomocowych dla osób z autyzmem i ich rodzin. 

Misją Fundacji jest bezinteresowna, bezpłatna szeroko rozumiana pomoc osobom z autyzmem - dzieciom, młodzieży i dorosłym - oraz ich rodzinom.

Zgodnie z § 9 Statutu Fundacja realizuje następujące cele:

  1. Udzielanie pomocy osobom dotkniętym autyzmem i ich rodzinom oraz wszelkim innym osobom niepełnosprawnym, w tym m.in. osobom z upośledzeniem umysłowym, ruchowym, chorobami psychicznymi, zaburzeniami psychicznymi.
  2. Udzielanie pomocy placówkom oświatowym i medycznym związanym z autyzmem i/lub działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych.
  3. Popularyzacja wiedzy na temat autyzmu i innych niepełnosprawności oraz problemów, z jakimi spotykają się osoby dotknięte autyzmem/osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny.
  4. Popularyzacja nowoczesnych metod leczenia i terapii osób dotkniętych autyzmem i/lub innych osób niepełnosprawnych.

Fundacja swoją pomoc kieruje przede wszystkim do osób dotkniętych autyzmem oraz ich rodzin. Stąd też Fundacja prowadzi Punkt Konsultacyjny, który realizuje potrzebę wczesnej diagnozy autyzmu i cech sprzężonych u dzieci oraz konsultacji terapeutycznych dla osób z autyzmem i ich rodzin - udzielanie porad i wskazówek m.in. w obszarze edukacji, terapii i rehabilitacji adekwatnych do potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W ciągu 20 lat działalności Fundacji udało się wypracować w naszym regionie określone formy wsparcia począwszy od potrzeb diagnostycznych (Punkt Konsultacyjny), poprzez działania w sferze edukacji (oddziały przedszkolne, szkoły podstawowej i gimnazjalnej dla dzieci z autyzmem), utworzenie i prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i z autyzmem czy uruchomienie projektów rehabilitacyjnych, sportowych i rekreacyjnych dla naszych Podopiecznych (jazda konna, hipoterapia, dogoterapia, zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia na basenie, warsztaty taneczne, wycieczki, zawody i turnieje sportowe).

Plany na przyszłość to przede wszystkim utworzenie ośrodka pobytu stałego dla dorosłych z autyzmem (WIOSKA ŻYCIA) - miejsca systematycznej terapii i rehabilitacji, ale również miejsca dającego poczucie bezpieczeństwa, pełniącego rolę domu. Autyzm jest doświadczeniem na całe życie i osoba nim dotknięta, w mniejszym lub większym stopniu wymagać będzie zaopiekowania i wsparcia w codziennym życiu. Można powiedzieć, że ośrodki tego typu to nadzieja dla dorosłych z autyzmem na lepsze życie oraz na możliwość wykorzystania i rozwijania swojego potencjału.

W ramach prowadzonej działalności Fundacja stara się uwzględniać wszystkie obszary potrzebne do harmonijnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem osób z autyzmem.

Należy podkreślić przy tym, że jest ona organizacją, która prowadzi wyłącznie nieodpłatną działalność pożytku publicznego i przy realizacji poszczególnych przedsięwzięć korzysta z dofinansowania zarówno ze środków publicznych jak i prywatnych (grantowych) oraz środków własnych pozyskanych w ramach 1% podatku czy darowizn.

Reklama

Zarząd

Bożena Fryc, Prezes Zarządu
Jadwiga Krzeszowiak, Dyrektor Generalny
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej