Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Polskie Dzieci Eksterminowane i Wynaradawiane w latach 1939-1945 w likwidacji

Polskie Dzieci Eksterminowane i Wynaradawiane w latach 1939-1945 w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Telefon
42 643 15 70
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
93-161
Miejscowość
Łódź
Województwo
łódzkie
Powiat
Łódź
Gmina
Łódź
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000014021
REGON
47144941300000
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Niesienie pomocy w poszukiwaniach w archiwach, instytucjach państwowych i organizacjach społecznych dowodów zbrodni popełnionych przez reżim hitlerowski na dzieciach polskich. Współdziałanie z Główną i Okręgowymi Komisjami Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Weryfikowanie dokumentów. Udzielanie pomocy członkom znajdującym się w trudnych warunkach. Występowanie do instytucji o odszkodowania i pomoc socjalną.

Prowadzone działania
Prowadzenie działalności dotyczącej udowodnienia zbrodniczych działań hitlerowców w obozach dla dzieci. Gromadzenie w tym celu dokumentów oraz opracowań naukowych. Sporządzenie kompletu dokumentów wraz z rekomendacją i złożenie ich w Urzędzie d/s Kombatantów. Doprowadzenie do oficjalnego uznania członków Stowarzyszenia za osoby prześladowane, które jako dzieci zostały odebrane rodzicom lub opiekunom w celu poddania eksterminacji. Odszukiwanie kolejnych osób, które w okresie okupacji hitlerowskiej przebywały w ośrodkach eksterminacyjnych w Łodzi lub poddane były procesowi wynaradawiania tzn. wywiezione były w głąb III Rzeszy Niemieckiej i ulokowane w niemieckich ośrodkach wychowawczych lub rodzinach niemieckich ze zmianą nazwiska, a po zakończeniu działań wojennych powróciły do Polski.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej