Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie Emaus - Lublin
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
81 511 91 31
Adres rejestrowy
Ulica
Tęczowa 173
Kod pocztowy
20-517
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000019658
REGON
43055843300000
NIP
7121016802
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Emaus to międzynarodowy ruch solidarności, założony w 1971 roku. Należy do niego 350 grup z 37 państw i z 4 kontynentów. Pierwszą grupą członkowską Ruchu Emaus w krajach Europy Środkowo – wschodniej jest wspólnota z Lublina (Krężnica Jara), której początki sięgają roku 1990. Następnie powstały wspólnoty w Nowym Sączu/Krakowie oraz w Rzeszowie.

Siedziba i sekretariat Mouvement Emmaus International znajduje się w Paryżu (Francja). Grupy Emaus pracują z osobami najuboższymi oraz na ich rzecz, aby żyć i walczyć z przyczynami wykluczenia, w różnych kontekstach społecznych, gospodarczych i politycznych.

WSPÓLNOTA

Wspólnota z Krężnicy Jarej k. Lublina to przede wszystkim żywa i dynamiczna społeczność wzajemnie wspierających się ludzi, którzy nie tylko odnajdują socjalne bezpieczeństwo, szansę na nowe życie, ale również poszukują satysfakcji z normalnego życia. Wierzymy, że nasz świat może być bardziej sprawiedliwy , a zależy to przede wszystkim od każdego z nas. Jesteśmy członkiem Światowego Ruchu Emaus, którego założycielem był L’Abbé Pierre (Ojciec Piotr), człowiek, który swoją wrażliwością i zaangażowaniem potrafił zarazić i pociągnąć setki tysięcy osób. Ruch skupia dziś 350 grup w 37 krajach na całym świecie. Nasze wspólne przekonania i wartości zawarte są w Manifeście Powszechnym Ruchu Emaus.

Wspólnota życia i pracy osób spychanych na margines życia społecznego z racji niepełnosprawności, bezdomności, braku życiowej zaradności, uzależnień jest podstawową formą naszej działalności. Członkowie wspólnoty, kierując się ideą dobra wspólnego, wspierania i ochrony słabszych oraz prawem do osobistego rozwoju dla każdego akceptują i wprowadzają w życie trzy podstawowe wartości Emaus:

– braterstwa – tworzymy wzajemnie solidarną i wspierającą się wspólnotę, której członkiem można zostać bez względu na różnice pochodzenia, przekonań i wyznania, poziomu rozwoju intelektualnego, psychicznego i fizycznego oraz statusu społecznego i materialnego. Dom wspólnoty jest otwarty dla każdego, komu bliskie są wartości zawarte w Manifeście Powszechnym Światowego Ruchu Emaus.

– samowystarczalności – praca jest najważniejszym prawem i obowiązkiem każdego członka wspólnoty. Utrzymujemy się z pracy własnych rąk: zbieramy i sprzedajemy używane rzeczy (meble, sprzęt AGD, RTV, ubrania, i inne przedmioty „jakiegokolwiek rodzaju”.

W Lublinie, przy ul. Tęczowej 173 (dzielnica Zemborzyce), od wtorku do soboty, prowadzimy kiermasz używanych rzeczy, Prowadzimy pizzerię „Al lago” w Zemborzycach przy ul. Krężnickiej 178 a. Nasza pizza uzyskała już najwyższą markę u klientów i ekspertów – w rankingu na najlepszą pizzę w Lublinie zajmujemy wysoką pozycję; oprócz doskonałej włoskiej pizzy oraz innych dań kuchni włoskiej oferujemy równie doskonałego kebaba, pitę i tortillę.

Posiadamy warsztaty produkcyjno-usługowe (stolarnię, spawalnię, betonownię); przyjmujemy zamówienia od klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych i publicznych. Odnawiamy meble, wykonujemy również wiele prac budowlanych i remontowych na własnym terenie.

– solidarności – z innymi potrzebującymi. Wymaga ona od domowników skromnego i prostego stylu życia oraz gotowości niesienia pomocy ludziom. Członkowie wspólnoty – jako wolontariusze – angażują się w akcje humanitarne; w okresie zimy przygotowujemy gorące posiłki, które wydajemy bezpłatnie na lubelskiej Starówce; udzielamy rzeczowej pomocy ludziom ubogim; współpracujemy w tym zakresie również z innymi organizacjami np. Lubelskim Centrum Wolontariatu czy wspierając akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
16.10.2015
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i trudnymi warunkami pogodowymi przedstawiciele lubelskich instytucji, służb miejskich i organizacji zwracają się z apelem do Mieszkańców Lublina o zwrócenie uwagi na sytuację osób wymagających pomocy, szczególnie starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych, przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
schronienie, nocleg
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej