Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
81 534 66 31
Telefon
508 194 661
Telefon
81 532 90 18
Adres rejestrowy
Ulica
Jezuicka 4 lok. 9
Kod pocztowy
20-113
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
3 piętro, brak windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000094228
REGON
00417302200000
NIP
7120167025
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misją Fundacji jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży, szczególnie w zakresie wychowania i kształcenia. Pomoc ta kierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia oraz ich rodzin. Działania Fundacji skierowane są również do wszystkich osób, od których w jakikolwiek sposób zależą istotne sprawy dzieci i młodzieży.

Prowadzone działania:

  1. Fundacja prowadzi w Lublinie dwie placówki wsparcia dziennego, do których uczęszcza ok. 90 dzieci i młodzieży (Ośrodek Młodzieżowy nr 1 oraz Ośrodek Młodzieżowy nr 2).
  2. Fundacja prowadzi Akademię Młodzieżową. Jest to propozycja dla młodzieży ze szkół średnich. Program zajęć jest tak skonstruowany, aby pomóc młodym osobom w podjęciu decyzji o wyborze kierunku studiów i dobrym przygotowaniu się do matury. Dzięki wielu różnorodnym działaniom praktycznym (m.in. artystycznym, społecznym, z zakresu przedsiębiorczości, informatyki, dziennikarstwa), młodzież ma szansę sprawdzić swoje predyspozycje, a także odkryć i rozwinąć własne zainteresowania.
  3. Fundacja prowadzi Niepubliczne Centrum Kształcenia Praktycznego, w którym realizowany jest Kurs kształcący Menadżerów Społecznych do pracy w organizacjach pozarządowych, kościelnych i innych.
  4. Prowadzi szkolenia i koordynuje powstawanie podobnych placówek w Tarnopolu na Ukrainie, które pracują w oparciu o zaadoptowany do warunków Ukraińskich program Akademii Młodzieżowej.
  5. Koordynuje i prowadzi wymianę międzynarodową młodzieży z Europy Wschodniej i Zachodniej jako tzw. Jednostka Kształceniowa Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
  6. Posiada Dom w Motyczu Leśnym koło Lublina, który pełni funkcję Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.
  7. Prowadzi Ośrodek Edukacji Społecznej, w którym organizuje warsztaty z dziedzin: przyroda, historia, wiedza o społeczeństwie, dla dzieci i młodzieży ze szkół Lublina i okolic.
  8. Fundacja współpracuje również z partnerami zagranicznymi w zakresie aktywizacji młodzieży, edukacji obywatelskiej, współpracy kulturowej oraz wspierania organizacji realizujących cele zgodne z misją Fundacji.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
24.08.2017
W dniach 21 - 26 sierpnia w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo (Motycz Leśny 51, gm. Konopnica, około 15 km od Lublina) przebywa 30-osobowa grupa młodzieży z Litwy - są to uczniowie polskiego Gimnazjum Jana Pawła II w Wilnie.
Publicystyka
18.12.2012
W dniach 13-15 grudnia 2012 w Lublinie odbyły się Dni Społeczne. Wydarzenie było jednym z etapów realizowanego przez Fundację projektu „Akademia Młodzieżowa - program nieformalnej edukacji obywatelskiej młodzieży województwa lubelskiego” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Publicystyka
18.12.2012
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie od 1 sierpnia 2012 realizuje projekt o nazwie: „Dobre wychowanie w placówkach wsparcia dziennego odpowiedzią na problemy dzieci i młodzieży”. Projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży uczęszczających do dwóch placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc humanitarna, rozwojowa
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Marzena Małaczyńska, wiceprezes zarządu
Zofia Jaroszuk, wiceprezes zarządu
Wacław Czakon, prezes zarządu
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej