Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Polski Komitet Pomocy Społecznej - Zarząd Okręgowy

Polski Komitet Pomocy Społecznej - Zarząd Okręgowy
Kontakt
Telefon
13 432 16 12
Telefon
13 432 16 12
Adres rejestrowy
Ulica
Lewakowskiego 27b
Kod pocztowy
38-400
Miejscowość
Krosno
Województwo
podkarpackie
Powiat
Krosno
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia nie posiadająca osobowości prawnej
REGON
00702376000662
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Uzupełnianie działalności państwowych organów administracyjnych w zakresie niesienia pomocy osobom znajdującym się w trudnych warunkach życiowych. Celem PKPS jest dobrowolne i bezinteresowne niesienie różnorodnych form pomocy osobom i rodzinom, które z różnych przyczyn niezdolne są do rozwiązywania swych życiowych problemów, w szczególności ludziom starszym, niepełnosprawnym, chorym, samotnym, zagrożonym demoralizacją, rodzinom pozbawionym środków do życia, ubogim i bezradnym.

Prowadzone działania
Udzielanie pomocy rzeczowej i finansowej oraz żywnościowoj najbardziej porzebującym. Prowadzenie usług opiekuńczych dla osób starszych i niepełnosprawnych w domach. Organizowanie kolonii i półkolonii dla dzieci z rodzin najbiedniejszych oraz obozów rehabilitacyjno-wypoczynkowych dla osób niepełnosprawnych. Organizowanie spotkań okolicznościowych połączonych z rozdawaniem paczek żywnościowych. Dofinansowywanie dożywiania dzieci w internatach i stołówkach szkolnych. Prowadzenie klubów seniora. Prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci. Pomoc osobom bezdomnym.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej