Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 418 77 70
Adres rejestrowy
Ulica
Żułowska 51
Kod pocztowy
31-436
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Federacja, związek stowarzyszeń
KRS
0000065046
REGON
35078307000000
NIP
6761051184
Rok powstania
1995
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Solidarni z Ukrainą - zbiórka

Możesz wspomóc nas finansowo wpłacając na konto Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce z dopiskiem: "Solidarni z Ukrainą"

Jesteśmy obecną w Polsce od 30 lat organizacją pozarządową, która realizuje projekty na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów, osób bezrobotnych, organizacji pozarządowych i innych grup potrzebujących wsparcia.

Dzieło Kolpinga prowadzi szeroką działalność na rzecz lokalnych środowisk, a w szczególności osób najbardziej potrzebujących wsparcia – bezrobotnych, młodzieży i dzieci. Działania nasze opierają się na zasadzie „pomocy dla samopomocy”. Oznacza to, że nie tylko staramy się zaspokoić najpilniejsze potrzeby, ale chcemy, by udzielane przez nas wsparcie angażowało potrzebujących w rozwiązywanie własnych problemów, wyzwalało ich inicjatywę i stwarzało im możliwości do dalszego samodzielnego działania.

Nadrzędnym celem Dzieła Kolpinga jest wyrobienie w każdym umiejętności kształtowania swojego życia w sposób godny i odpowiedzialny. Dlatego nasi członkowie rozwijają swoje zdolności, by móc realizować się w różnych dziedzinach życia oraz przyczyniać do rozwiązywania konkretnych problemów społeczności, w których żyją.

Rodziny Kolpinga działające na terenie Polski tworzą Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce z siedzibą w Krakowie.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.10.2021
Niewiele jest słów równie popularnych w polskim trzecim sektorze, co dywersyfikacja i profesjonalizacja. Pierwsze odnosi się do źródeł finansowania, drugie do działalności organizacji. Kapitał żelazny, łączący cechy bardzo skutecznego instrument finansowego i jednocześnie idei może służyć obu — z jednej strony pozwolić organizacji zbudować finansową stabilność, a z drugiej umożliwić rozwój organizacyjny i instytucjonalny.
Publicystyka
01.08.2018
Do kogo właściwie chcemy dotrzeć? Jakie są nasze cele? Jakiego rodzaju mediów możemy użyć i jakich sformułowań użyć, aby dotrzeć do naszej grupy docelowej? Publikacja "Model of communication and promotion in youth work" dotycząca komunikacji i promocji w pracy z młodzieżą, która odpowiada na te pytania jest już dostępna online.
Publicystyka
12.03.2015
Ważna wiadomość dla osób działających w organizacjach pozarządowych oraz korzystających ze wsparcia takich organizacji! 5 i 6 marca br. podczas konferencji, która odbyła się w Krakowie swoje funkcjonowanie oficjalnie rozpoczęła Małopolska Sieć Organizacji Pozarządowych (Małopolska Sieć NGO).

Obszary działań i ich odbiorcy

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej