Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zagórowie z siedzibą w Michalinowie Oleśnickim

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zagórowie z siedzibą w Michalinowie Oleśnickim
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
63 276 11 08
Telefon
63 276 25 50
Telefon
63 213 36 01
Adres rejestrowy
Ulica
Michalinów 1
Kod pocztowy
62-410
Miejscowość
Michalinów
Województwo
wielkopolskie
Powiat
słupecki
Gmina
Zagórów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000330743
REGON
30119566300000
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2013
Ludzie
Liczba członków
73
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworząc warunki przestrzegania wobec nich praw człowieka; prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

Prowadzone działania
W ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzimy rehabilitację i terapię osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w kierunku usprawnienia ich zaradności życiowej i przygotowania do podjęcia pracy na otwartym i chronionym rynku.
Druga placówka- Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy posiada uprawnienia Niepubliczej Placówki Edukacyjnej, jak również wpisany jest do rejestru Niepublicznych Placówek Służby Zdrowia. Powyższe uprawnienia pozwalają na objęcie programem wszystkich dzieci bez względu na stopień upośledzenia intelektualnego i z kalectwem sprężonym, na poziomie szkoły życia zarówno podstawowej, jak i gimnazjalnej.
Niezależnie od działalności placówek Stowarzyszenie organizuje na skalę krajową, corocznie (od 6 lat) imprezę szkoleniową prowadzoną przez artystów-ceramików pod tytułem "Ceramidła Zagórowskie", przyjmując zasadę poszukiwania odkrywczych tematów, wiąże się to również z tworzeniem instrumentów muzycznych lub samoistnych wyrobów z gliny.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej