Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak uzyskać status OPP i jak go nie stracić Zacznij w 2024 r. zbierać 1,5 % podatku. Sprawdź jak >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja "Mielnica"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
63 244 22 55
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
pn. - pt. 8.00 - 14.00
Ulica
Szpitalna 43
Kod pocztowy
62-500
Miejscowość
Konin
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Konin
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
brak barier architektonicznych
Adres biura
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
pn. - pt. 8.00 - 14.00
Ulica
Zagórowska 3a
Kod pocztowy
62-500
Miejscowość
Konin
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Konin
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
brak barier architektonicznych
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000035780
REGON
00139744200000
NIP
6650003265
Rok powstania
1988
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2011
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Abilimpiada Konin

Miniatura Abilimpiada Konin
Miniatura Abilimpiada Konin
Miniatura Abilimpiada Konin
Miniatura Abilimpiada Konin

Wesprzyj Fundację "Mielnica"

Przekazując darowiznę wspierasz osoby niepełnosprawne

Misja

Fundacja MIELNICA organizacja pozarządowa utworzona została dnia 16 sierpnia 1988 roku z inicjatywy i założyciela Śp. Dr Piotra Janaszka i Andrzeja Obalskiego - fundatorów.
Fundacja Mielnica jest jedną z pierwszych Fundacji w Polsce, która powstała w celu niesienia kompleksowej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Celem Fundacji jest wszechstronna działalność na rzecz propagowania idei rehabilitacji dzieci i młodzieży, promocja i realizacja różnych form kompleksowej rehabilitacji, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych i młodzieżowych obozów rehabilitacyjnych oraz wczesnej rehabilitacji małego dziecka.

Fundacja Mielnica stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość kształcenia, rozwijania własnych zainteresowań, rehabilitacji, wypoczynku, sportu, uzyskania pracy i radzenia sobie w codziennych sytuacjach.

Podejmuje też różne działania, których celem jest kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych w naszym społeczeństwie.

Podstawowe formy działalności:

 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Koninie powstał w 1993 roku i był jednym z pierwszych w Polsce. Otacza opieką 55 osób niepełnosprawnych z terenu Konina. Zajęcia odbywają się w pracowniach: informatyki i podstaw reklamy, krawieckiej, integracyjnej pracowni artystycznej, technicznej, ekologicznej, rewalidacyjnej, gospodarstwa domowego i ogrodniczej.
 • Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielnicy Dużej, gm. Skulsk przyjmuje każdego dnia 30 osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich. Działa na tej samej zasadzie, jak WTZ w Koninie. Uruchomiony został w 1997 roku. Zajęcia odbywają się w pracowniach: artystycznej, gospodarstwa domowego, komputerowej, ogrodniczej, technicznej i umiejętności społecznych.
 • Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka rozpoczął działalność we wrześniu 1999 roku w Koninie. W zajęciach uczestniczy 35 osób z terenu powiatu i miasta, które są przygotowywane do uczestnictwa w życiu społecznym. Oprócz terapii w poszczególnych pracowniach (techniczna, krawiecko-ogrodnicza, artystyczna i gospodarstwa domowego), zajęcia prowadzi pedagog, logopeda, fizjoterapeuta oraz prowadzone są zajęcia informatyczne.
 • Zakład Pracy Chronionej Fundacji Mielnica w Koninie powstał w 1992 roku w Koninie. Zatrudnia 40 osób niepełnosprawnych, cała załoga liczy 41 osoby. Zakład produkuje odzież roboczą wysokiej jakości, którą sprzedaje na terenie całego kraju.
 • Ośrodek Rehabilitacji Fundacji Mielnica - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej powstał w marcu 1999 roku - z działem fizjoterapii i poradnią dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
 • Ośrodek Szkolenia Instruktorów Terapii Zajęciowej powstał w 1994 roku. Kursy prowadzone są na dwóch poziomach: podstawowym, doskonalącym. Absolwentami Ośrodka jest ponad 600 terapeutów z całej Polski.
 • Gospodarstwo Agroturystyczno-Pomocnicze Fundacji Mielnica zostało uruchomione w 2003 roku. Posiada bazę noclegową dla 25 osób, w której organizowane są m.in.: biwaki oraz spotkania.
 • Biwak dla rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi organizowany jest cyklicznie w wakacje. Biwak jest jedyną formą wypoczynku dla przebywających na nim mam lub ojców z dziećmi, ale nie tylko. Biwak trwa tydzień, podczas którego są prowadzone dla dzieci zajęcia rehabilitacyjne, hipoterapia, a dla rodziców spotkania seminaryjne z różnymi specjalistami (psycholog, pracownik socjalny, logopeda, rehabilitant, terapeuta zajęciowy itp.). Biwak odbywa się w Gospodarstwie Agroturystyczno-Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej.
 • Spotkania artystyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbywają się cyklicznie w wakacje. Turnusy trwają 1 tydzień. Uczestniczy w nich dzieci i młodzież niepełnosprawna oraz niepełnosprawni artyści. Zajęcia artystyczne są prowadzone przez studentów i terapeutów, a sportowe przez przeszkolonych wolontariuszy. Ważnym elementem naszych spotkań jest zawsze integracja środowisk sprawnych i niepełnosprawnych. Spotkania odbywają się w Gospodarstwie Agroturystyczno-Pomocniczym Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej.
 • Piknik Integracyjny „Piłka na Plaży”. Projekt obejmuje organizację – rozgrywek w piłce plażowej siatkowej osób niepełnosprawnych. Miejscem rozgrywek jest plaża nad jeziorem Gopło w Mielnicy Dużej (w przypadku złych warunków atmosferycznych – sala gimnastyczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skulsku). Adresatami projektu są osoby niepełnosprawne uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu powiatu konińskiego.
 • Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka Abilimpiada - impreza mająca na celu docenienie pracy i wyeksponowanie umiejętności zawodowych osób niepełnosprawnych, a także stworzenie możliwości rywalizacji osobom niepełnosprawnym.
 • Organizacja turnusów rehabilitacyjnych.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Fundacja prowadzi działalność gospodarczą w zakresie: - produkcja odzieży roboczej PKD 14.12.Z; - działalność fizjoterapeutyczna PKD 86.90.A.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Przedmiotem odpłatnej działalności pożytku publicznego jest: - Organizacja turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych; - Organizacja wypoczynku letniego i zimowego dla niepełnosprawnych - biwaków, spotkań, zjazdów; - Organizacja wystaw, przeglądów, olimpiad, imprez integracyjnych, sportowych i kulturalno-rozrywkowych dla osób niepełnosprawnych; - Organizacja szkoleń, kursów, warsztatów dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz kadry pracującej z niepełnosprawnymi; - Organizowanie konferencji, seminariów, sympozjów i innych imprez związanych z realizacją statutowych celów; - Sprzedaż towarów lub usług wytworzonych lub świadczonych przez osoby bezpośrednio korzystające z działalności pożytku publicznego, w szczególności w zakresie rehabilitacji oraz przystosowania do pracy zawodowej osób niepełnosprawnych oraz reintegracji zawodowej i społecznej osób podlegających wykluczeniu społecznemu, a także sprzedaż przedmiotów darowizny.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Mirosława Perczyńska, członek Zarządu
Jan Jastrzębski, członek Zarządu
Maria Janowska, członek Zarządu
Danuta Czarnecka, członek Zarządu
Reklama

1% podatku - rozliczenie

2019 r. - 74469 zł

Podziękowania za wsparcie finansowe

W imieniu naszych Podopiecznych i Pracowników pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz Fundacji Mielnica. Otrzymany od Państwa 1% podatku przeznaczymy na realizację różnych form kompleksowej rehabilitacji społecznej, zawodowej i medycznej osób niepełnosprawnych m.in.: organizację Biwaku dla Rodziców z Dziećmi Niepełnosprawnymi, Spotkań Artystyczno-Sportowych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Ogólnopolskiej Olimpiady Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka – Abilimpiada oraz leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji. Miło nam poinformować, że łącznie przekazanych wpłat 1% podatku dochodowego za 2019 rok przez Urzędy Skarbowe z całego kraju, na rzecz Fundacji Mielnica wpłynęło: 74.469,22 zł., w tym: Fundacja Mielnica – 15.566,73 zł. oraz na leczenie i rehabilitację dla podopiecznych Fundacji (konta indywidualne) – 58.902,49 zł. Serdecznie dziękujemy za wpłaty z tytułu 1% procenta podatku!

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
18109011990000000019002855
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej