Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Co powinny wiedzieć o finansach osoby kierujące stowarzyszeniem, fundacją? To ważne dla zarządów NGO! Zamów poradnik PDF

Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko"

Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 550 26 69
Telefon
505 165 924
Adres rejestrowy
Ulica
Agrarna 2
Kod pocztowy
80-298
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Adres kontaktowy
Ulica
Królikarnia 13
Kod pocztowy
80-744
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000079779
REGON
19029783400000
NIP
9570054552
Rok powstania
1993
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Ludzie
Liczba członków
23
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy po to, aby wspierać młodzież i osoby dorosłe.

Nasze działania koncentrujemy na motywowaniu młodzieży i osób dorosłych do podejmowania konstruktywnych zmian w swoim życiu.

Inspirujemy do podejmowania wyzwań i nie poddawania się przeciwnościom. Wspieramy, prowadzimy terapię, szkolimy i edukujemy.

​Po latach doświadczeń, „mrówczej” pracy udało się nam skonstruować spójny i profesjonalny system pracy na rzecz młodzieży jak również system wspierania osób dorosłych.

Co MY Robimy?

Inspirujemy i motywujemy do zmiany, prowadzimy terapię, szkolenia i wsparcie dzienne.

Wierzymy, że "Człowiek jest twórcą własnego losu, a miłość, przyjaźń, wzajemne zrozumienie, wiara w twórczy charakter człowieka – to wartości nadrzędne;"

Prowadzone działania:

  • Prowadzimy placówki wsparcia dziennego oraz Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny w Sopocie
  • Prowadzimy szkolenia szkolenia. Dzielimy się naszą wiedzą z każdym kto chce wzmacniać swoje kompetencje w pracy z drugim człowiekiem.

​Zaczynaliśmy w 1993 roku w Matarni, wtedy peryferynej dzielnicy Gdańska na terenie ośrodka MONAR. W tym czasie doświadczeń w obszarze profilaktyki uzależnień było niewiele, a organizacji pozarządowych może kilkanaście – Towarzystwo KUŹNIA, Stowarzyszenie KARAN, MONAR, Agencja A-D, Towarzystwo POWRÓTzU, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii, Powiślańska Fundacja Społeczna i pewnie jeszcze kilka.

​MROWISKO dość szybko zaistniało solidnymi i nowatorskimi projektami. Już w swoim pierwszym programie podkreślaliśmy konieczność oddziaływań systemowych i przedstawiliśmy propozycję - od pracy ulicznej, przez szkołę aż po środowisko lokalne i rodzinę.

​Jako pierwsi uruchomiliśmy (wzorowany na niemieckim projekcie) program KONTAKT BUS , który do dziś pracuje na ulicach Gdańska wzbogacony o bliźniaczy STREET BUS. Bardzo szybko powstały Ośrodki Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO – jako pierwszy GLANIK (w dawnym Żaku, obecnie siedziba Rady Miasta Gdańska), potem w Brzeźnie, Gdyni, Tczewie, Gniewie – w szczytowym okresie było tych ośrodków MROWISKA 17 a wakacyjną opieką obejmowaliśmy ponad 1500 młodych osób.

​Skoro o wakacjach mowa, koniecznie trzeba wspomnieć o Młodzieżowych Warsztatach Artystycznych „Odnaleźć Siebie” organizowanych wspólnie z ośrodkiem MONAR na terenie zabytkowego kompleksu dworsko-parkowego w Matarni. Przez kilkanaście lat spośród prawie 2000 uczestniczek i uczestników uzbierała się całkiem pokaźna grupa osób, która dziś jest terapeutami, nauczycielami lub artystami, a która pierwsze doświadczenia zdobywała właśnie podczas warsztatów.

​W trakcie roku szkolnego stały kontakt z młodzieżą utrzymywali również edukatorzy, absolwenci kultowej już dziś Szkoły Animatorów Profilaktyki (ponad 20 edycji, 500 wyszkolonych animatorów). Rocznie prowadziliśmy w szkołach po kilkaset spotkań z młodzieżą.

​Tak szeroko prowadzona działalność natychmiast spowodowała konieczność profesjonalnej pomocy i w 1995 roku powstał w Sopocie Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny MROWISKO rekomendowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii jako placówka stażowa dla adeptów terapii dzieci i młodzieży. Ośrodek jako jeden z pierwszych wdrożył do realizacji nowoczesny program terapeutyczny CANDIS

​Kompleksowy charakter działań MROWISKA wymaga stałej współpracy z innymi podmiotami społecznymi. Bardzo ważna okazała się dla nas współpraca z POLICJĄ, dzięki której jesteśmy w stanie efektywnie realizować program wczesnej interwencji FRED a także bliska relacja z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie przy prowadzeniu działalności Centrów Aktywizacji i Integracji Społecznej MROWISKO a także realizacji Programu Wzmacniania Rodziny

​Począwszy od 2009 roku MROWISKO otworzyło nową kartę w swojej historii. Wraz z uruchomieniem nowej placówki – Centrum REDUTA (a potem przeniesieniem GLANIKA do nowej siedziby) wkroczyliśmy w działania dotyczące rewitalizacji społecznej zdegradowanych obszarów Gdańska – Dolne Miasto i Wrzeszcz.

​Staramy się stale zmieniać i unowocześniać by adekwatnie odpowiadać na społeczne potrzeby. Kiedyś MROWISKO koncentrowało się głównie wokół problemów uzależnień. Dziś prowadzimy cały szereg działań których podmiotem jest rodzina i lokalna społeczność mieszkańców.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
02.07.2015
Zwieńczeniem naszej 9-miesięcznej pracy była sporządzona przez dzieci „Książka kucharska” wydana w drukarni, zawierająca ponad 30 zdrowych przepisów i relacje podopiecznych z zajęć kulinarnych, powstał imponujący 10-metrowy plakat przedstawiający pływające dzieci: to wszystko zaprezentowaliśmy na podsumowaniu projektu w formie „Ekopikniku”.
Publicystyka
12.11.2004
Jak dowiedziała się redakcja ngo.pl aresztowany 27 października 2004 roku Paweł Mażejka jest już na wolności. Członek Białoruskiego Związku Dziennikarzy odsiadywał w areszcie siedem dni za udział w "nielegalnym pochodzie", zorganizowanym w Grodnie na początku października.
Ogłoszenia
05.08.2022
Kolbudy
Organizacja oferuje pracę, współpracę
Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej "Mrowisko" poszukuje osoby na stanowisko wychowawcy/ wychowawczyni w Placówce Wsparcia Dziennego w miejscowości Kolbudy oraz Kowale, która dołączy do naszego zespołu. Praca polega na wsparciu dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat (praca w podziale na grupy wiekowe).

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

- szkolenia z profilaktyki uzależnień w szkołach.

Zarząd

Kaja Medowska, przewodnicząca Zarzadu
Inga Krupska, wiceprzewodnicząca Zarządu
Aleksandra Chrupek, członkini Zarządu
Małgorzata Białogłowska, członkini Zarządu
Magdalena Jażdżewska, członkini Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej