Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera

Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 551 63 64
Telefon
58 551 63 64
Adres rejestrowy
Ulica
Armii Krajowej 94
Kod pocztowy
81-824
Miejscowość
Sopot
Województwo
pomorskie
Powiat
Sopot
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Parter, brak schodów.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000015721
REGON
19044553600000
NIP
585-12-12-070
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
250
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Pomoc chorym, ich opiekunom i rodzinom w trudnym zadaniu sprawowania opieki nad chorymi oraz w walce o ich prawa i godną opiekę.

Prowadzone działania:
Przez prawie 17 lat działalności liczba roczna członków to średnio 250 osób, które korzystają z różnych form poradnictwa, wsparcia psychicznego, materialnego (środki pielęgnacyjne, czasem zapomogi), zajęć w grupach wsparcia, w grupach psychoterapeutycznyh, spotkaniach integracyjnych oraz formach pomocy w domu -psychoterapia, (a uprzednio, gdy nie było Poradni psychogeriatrycznych wizyty lekarzy).
Jest to działalność pomocy w stale powtarzających się cyklach chorobowych, gdyż jedni umierają inni zaczynają chorobę, problemy się powtarzają, bo choroba ma kilka stadiów od trudno uchwytnych zmian poprzez stopniową degradację psychiczną i fizyczną, aż do stanu terminalnego. Choroba trwa do kilkunastu lat, nawet 20, aż do zgonu chorego.
Wsparcia potrzebują opiekunowie chorych i ich rodziny przez wszystkie stadia choroby.
Wiele robiliśmy i staramy się robić dla popularyzacji wiedzy o chorobie, gdyż nadal CZĘSTO DLA WIELU RODZIN JEST "WSTYDLIWA" (badanie demograficzne z 2006 roku wykazało, że w Gdańsku dla 50% ankietowanych!).
Prowadzimy cykle szkoleń dla opiekunów, pracowników socjalnych, opiekunów z agencji, dla studentów, były tez dla lekarzy 1 kontaktu).
Walczymy również o utworzenie Centrum pomocy medyczno- socjalnej, co ciągle jest trudne do osiągnięcia, a także samo zdobywanie środków na realizację celów w miarę lat staje się coraz bardziej uciążliwe, gdyż coraz więcej wymaga się drobiazgowości w rozliczeniach i dzielenia na coraz liczniejsze i mniejsze zadania, co wiąże się z narastaniem ilości kopii, załączników, ciągle nowych KRS, itp.
Dodać należy, że chorzy są głównie w wieku podeszłym, jak i ich opiekunowie, współmałżonkowie. Opiekujące się dzieci zmagają się z rosnącymi kosztami opieki, często rezygnując z pracy, a potem nie mogą do niej powrócić. Tak więc wiele rodzin ma bardzo trudny status materialny. Od kilu lat pracujemy z MOPS w Gdańsku tworząc "Model" pomocy chorym i ich rodzinom dla miasta Gdańsk i w jakiś sposób ma to zmierzać do osiągnięcia celu utworzenia Centrum pomocy medyczno-socjalnej,. Jednakże w "Modelu" nie widać współpracy z NFZ, a poza tym chcielibyśmy powstania takiego Centrum dla Trójmiasta, lub nawet województwa.
Opiekunowie bardzo potrzebują naszego wsparcia i to stanowi siłę dla trwania Stowarzyszenia, choć nasza działalność nie jest ani spektakularna ani łatwa.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Zarząd

Małgorzata Chrzanowska, przewodnicząca
Mirosława Józefowicz, wiceprzewodnicząca
Ewa Nadrowska, skarbnik
Aleksandra Mieszkowska, sekretarz
Zofia Kurkiewicz, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej