Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja Zespół Akcji Ratowniczych "Karlino"

Fundacja Zespół Akcji Ratowniczych "Karlino"
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
81-113
Miejscowość
Gdynia
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdynia
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000056325
REGON
19023155100000
Rok powstania
2001
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Gromadzenie środków finansowych i zasobów materialnych w celu niesienia pomocy innym podmiotom w przypadkach klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wydarzeń oraz działania prewencyjne w miejscach zagrożeń osuwiskami zboczy, skażenia brzegów morskich i preparatami ropopochodnymi, powodziami, sztormami, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Półwyspu Helskiego. Wielokierunkowa działalność dobroczynna i pomoc społeczna. Oświata i wychowanie w zakresie świadczenia pomocy w przypadkach klęsk żywiołowych.Rozwijanie kontaktów z krajowymi i zagranicznymi środowiskami związanymi z działalnością prowadzenia akcji ratowniczych w regionach zagrożenia sztormami, tajfunami, cyklonami, powodziami, zaburzeniami glacitektonicznymi, osuwiskami, trzęsieniami ziemi i tym podobnymi zjawiskami. Skupienie wokół idei Fundacji naukowców, dydaktyków, działaczy społecznych, sponsorów, osób prawnych i fizycznych, podmiotów gospodarczych w kraju i zagranicą.

Prowadzone działania
Udział w akcjach ratowniczych w czasie powodzi, sztormów, pożarów. Ochrona pól, osiedli, ważnych obiektów przed powodzią przez wzmacnianie słabych miejsc w istniejących wałach lub przez awaryjną budowę nowych wałów z rodzimego gruntu. Ochrona wysokich i płaskich brzegów morskich przed sztormami, a w tym specjalna ochrona Półwyspu Helskiego. Udzielanie pomocy chorym, rodzinom wielodzietnym, m.in. przez zakup leków, interwencje w instytucjach. Udzielenie pomocy finansowej osobom poparzonym w pożarze Stoczni Gdańskiej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ratownictwo pożarnicze, górskie, wodne, medyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej