Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja "Misericordia" w Kwidzynie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
55 279 35 64
Adres rejestrowy
Ulica
Kościuszki 30
Kod pocztowy
82-500
Miejscowość
Kwidzyn
Województwo
pomorskie
Powiat
kwidzyński
Gmina
Kwidzyn
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000066321
REGON
17006647000000
NIP
5811505469
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja „Misericordia” powstała w 1992 roku z inicjatywy pierwszego, wybranego w wolnych wyborach, samorządu miasta Kwidzyna. Od początku znana była z organizowania różnych akcji charytatywnych, których celem było wspieranie osób ubogich, chorych i niepełnosprawnych.

Osoby, które zaangażowały się w pracę w fundacji, to między innymi Kazimierz Gorlewicz, prezes organizacji, Mirosława Laszczka, Ryszard Mówiński, Witold Iwicki, Jan Łomnicki, Mieczysław Kulesz, Jerzy Filipczak i Jerzy Glaza.

Fundacja „Misericordia” nie prowadzi działalności gospodarczej. Od jej utworzenia zarówno Zarząd, jak i członkowie Rady Fundacji pracują społecznie i nie pobierają żadnego wynagrodzenia.

Fundacja „Misericordia” sprowadziła do Kwidzyna pierwsze elektryczne wózki elektryczne i przekazała je nieodpłatnie osobom niepełnosprawnym. Utworzyła także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, pierwszą tego typu placówkę na terenie byłych województw elbląskiego i gdańskiego. W wypożyczalni można nieodpłatnie wypożyczyć wózki inwalidzkie zwykłe i elektryczne, kule, balkoniki a także specjalne łóżka do opieki nad obłożnie chorymi. Wypożyczalnia działa do dzisiaj przy Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Górkach.

W 2003 roku fundacja postanowiła przejąć Warsztat Terapii Zajęciowej i wzięła na siebie ciężar odrestaurowania dworku i przywrócenia mu dawnej świetności.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej