Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wystartuj z naszym pakietem Do wyboru masz PDF lub druk. Dodaj do ekwipunku >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem"

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 822 73 29
Telefon
797 937 665
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
pn. - pt. w godz. 9:00 - 15:00.
Ulica
Plac Opatrzności Bożej 20
Kod pocztowy
43-300
Miejscowość
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Powiat
Bielsko-Biała
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000114639
REGON
07044077600000
NIP
9541184447
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Ludzie
Liczba członków
128
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją skupiającą rodziców, opiekunów i przyjaciół osób niepełnosprawnych założoną w lutym 1994 roku (przez kilkoro rodziców wychowujących dzieci z niepełnoprawnością intelektualną). W chwili obecnej w Stowarzyszeniu "RAZEM" zrzeszonych jest już około 70 rodzin.

Działamy głównie na obszarze Gminy Bielsko-Biała, powiatu bielskiego i powiatów ościennych.

Jesteśmy organizacją non provit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a wszystkie działania realizujemy wyłącznie dzięki wsparciu jednostek samorządowych, różnych instytucji i ludzi dobrych serc oraz środkom pozyskanym z 1%, zbiorek publicznych i działalności odpłatnej.

Od 2004 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasz nr KRS to 0000114639

Od początku działalności staramy się umożliwić osobom niepełnosprawnym aktywne i godne uczestnictwo w życiu społecznym, tworzyć możliwie jak najkorzystniejsze warunki do ich pełnego rozwoju fizycznego i osobowego, a także nieść pomoc ich rodzinom. Tą misję i cele realizujemy poprzez działania takie jak:

  • świadczenie pomocy społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, w tym prowadzenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego (DPS-u) w Bestwinie dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną,
  • dowóz młodzieży niepełnosprawnej na zajęcia terapeutyczne,
  • organizację turnusów, wycieczek, obozów i innych wyjazdów,
  • organizację imprez i eventów integracyjnych, sportowych i kulturalnych,
  • organizację czasu wolnego m.in. poprzez prowadzenie różnego rodzaju warsztatów i zajęć (artystycznych, edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych), wyjść i wyjazdów do instytucji kulturalnych (kina, teatru, etc.) i na basen, szkoleń i warsztatów np. z rozwoju kompetencji miękkich, umiejętności społecznych, wolontariatu,
  • prowadzenie rehabilitacji,
  • prowadzenie i organizację terapii w formie zajęć terapeutycznych, dogoterapii i hipoterapii,
  • wsparcie psychologiczne.

Ponadto naszym bardzo ważnym celem było wybudowanie Domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, aby móc im zapewnić miejsce do godnego życia w chwili, gdy np. z powodu śmierci rodziców zostaną pozbawione dachu nad głową oraz stworzyć przyjazne miejsce do działań prowadzonych na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Marzenie to udało się nam zrealizować… Dziś możemy się pochwalić ukończonym Ośrodkiem Mieszkalno-Rehabilitacyjnym im. Św. Abpa Józefa Bilczewskiego w Bestwinie (uruchomionym w 2014r. ).Jest to obiekt nowoczesny, funkcjonalny, umiejscowiony w pięknym otoczeniu. Budynek podzielony jest na dwie części. Jedną stanowi część mieszkalna przeznaczona na zamieszkanie i pobyty rotacyjne dla 22 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, drugą stanowi część rehabilitacyjno-rekreacyjna służąca realizacji większości naszych działań.

Współpracujemy z różnymi stowarzyszeniami na terenie Bielska-Białej m.in. Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "ADA", Stowarzyszeniem "Serce dla serca", Bielskim Stowarzyszeniem "Teatr Grodzki" oraz Jednostkami Samorządu Terytorialnego jak: Urząd Miasta Bielsko-Biała, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Urząd Gminy Bestwina, Starostwo Powiatowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej.

Reklama
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej