Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
501 285 417
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Jasna 17
Kod pocztowy
43-360
Miejscowość
Bystra
Województwo
śląskie
Powiat
bielski
Gmina
Wilkowice
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Nie
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Budynek stary, z wąskimi klatkami schodowymi, wysokie schody, brak podjazdów.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000120960
REGON
07002824800000
NIP
5471517679
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
100
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

1% dla dzikiej przyrody

przekaż 1% podatku Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, nr KRS 0000120960

Misja:

Naszą misją nieustannie od ponad ćwierć wieku jest ochrona dzikiej przyrody. Według nas przyroda jest wartością, którą należy zachować dla niej samej, ale także dla przyszłych pokoleń.

Priorytetowe dla nas są - zachowanie unikatowych walorów przyrodniczych, przestrzeganie prawa oraz bezpieczeństwo ludzi i przyrody. Sednem naszej pracy jest prowadzenie kampanii dla ochrony miejsc cennych przyrodniczo, edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach środowiska oraz zachęcanie do podejmowania działań dla jego ochrony.

W ciągu ostatnich lat jesteśmy świadkami coraz mocniejszej presji biznesu na przyrodę. Staramy się przeciwdziałać tym tendencjom. Ważna jest praca dla zachowania procesów zachodzących w naturze, możliwość swobodnej migracji zwierząt i ochrona dzikich kompleksów przyrodniczych, a także dobra kondycja człowieka, która w dużej mierze zależy od stanu środowiska.

Nieustającą inspiracją w naszej pracy jest osoba profesora Władysława Szafera, organizatora polskiego ruchu ochrony przyrody.

Prowadzone działania:

Pracownia skupia się na działaniach dla ochrony drapieżników, korytarzy ekologicznych (rozwiązywania problemów powstających na linii przyroda - drogi), ochrony klimatu, Puszczy Białowieskiej, Beskidu Małego, prowadzi edukację ekologiczną, wydaje Miesięcznik Dzikie Życie.

Stowarzyszenie wielokrotnie zdobywało prestiżowe nagrody za swoją działalność, dysponuje ośrodkiem położonym w Bystrej koło Bielska-Białej, który służy jako Stacja Edukacji Ekologicznej.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
15.02.2022
Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zaprasza do wzięcia udziału w badaniu społecznym na temat źródeł energii i ochrony klimatu. Badanie przeprowadzi niezależna agencja badawcza. Badanie będzie miało formę rozmowy telefonicznej przeprowadzonej przez badaczkę społeczną.
Publicystyka
11.05.2021
Lasy w Polsce nie były jeszcze tak zagrożone jak teraz! Grupa posłów PiS stworzyła projekt nowelizacji ustawy o lasach, który oznacza prywatyzację lasów w Polsce! W efekcie zmiany prawa nawet najcenniejsze tereny leśne zostaną przekazane pod inwestycje! To bardzo pilna sprawa, ponieważ projekt trafił już do Sejmu. Zatrzymać tę nowelizację może Premier RP, Mateusz Morawiecki i Marszałkini Sejmu, Elżbieta Witek. Wyślij do nich apel o natychmiastowe wycofanie projektu. Mamy tylko kilka dni! Wyślesz list do decydentów?
Publicystyka
07.05.2015
Ukazał się majowy numer miesięcznika "Dzikie Życie". W środku można przeczytać o polowaniach, prawie łowieckim i udziale dzieci w polowaniach - aż 5 tekstów i wywiadów; ponadto o dewastacji Doliny Prądnika; offsetowaniu strat w bioróżnorodności; nanocząsteczkach.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań

Zarząd

Radosław Ślusarczyk, prezes
Grzegorz Bożek, skarbnik
Rafał Kurek, sekretarz
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej