Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 817 14 68
Telefon
33 817 14 06
Adres rejestrowy
Ulica
Jasna 17
Kod pocztowy
43-360
Miejscowość
Bystra
Województwo
śląskie
Powiat
bielski
Gmina
Wilkowice
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Budynek stary, z wąskimi klatkami schodowymi, wysokie schody, brak podjazdów.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000120960
REGON
07002824800000
NIP
547-15-17-679
Rok powstania
1990
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
80
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą misją nieustannie od ponad ćwierć wieku jest ochrona dzikiej przyrody. Według nas przyroda jest wartością, którą należy zachować dla niej samej, ale także dla przyszłych pokoleń.
Priorytetowe dla nas są - zachowanie unikatowych walorów przyrodniczych, przestrzeganie prawa oraz bezpieczeństwo ludzi i przyrody.
Sednem naszej pracy jest prowadzenie kampanii dla ochrony miejsc cennych przyrodniczo, edukowanie i informowanie społeczeństwa o problemach środowiska oraz zachęcanie do podejmowania działań dla jego ochrony.
W ciągu ostatnich lat jesteśmy świadkami coraz mocniejszej presji biznesu na przyrodę. Staramy się przeciwdziałać tym tendencjom. Ważna jest praca dla zachowania procesów zachodzących w naturze, możliwość swobodnej migracji zwierząt i ochrona dzikich kompleksów przyrodniczych, a także dobra kondycja człowieka, która w dużej mierze zależy od stanu środowiska.
Nieustającą inspiracją w naszej pracy jest osoba Profesora Władysława Szafera, ojca i organizatora polskiego ruchu ochrony przyrody. W czasach jakże odmiennych niż nasze, prof. Szafer niezłomnie stał na straży przyrody. Staramy się za Nim podążać.

Prowadzone działania:
Pracownia skupia się na działaniach dla ochrony drapieżników, korytarzy ekologicznych (rozwiązywania problemów powstających na linii przyroda - drogi), Puszczy Białowieskiej, Beskidu Małego, popularyzuje kampanię „Rykowisko dla jeleni, nie dla myśliwych”, prowadzi edukację ekologiczną, wydaje publikacje książkowe i Miesięcznik Dzikie Życie.

Stowarzyszenie wielokrotnie zdobywało prestiżowe nagrody za swoją działalność, dysponuje ośrodkiem położonym w Bystrej koło Bielska-Białej, który służy jako Stacja Edukacji Ekologicznej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań

Zarząd

Sylwia Szczutkowska, skarbnik
Rafał Kurek, sekretarz
Grzegorz Bożek, wiceprezes
Radosław Ślusarczyk, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej