Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja

Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Frycza-Modrzewskiego 12
Kod pocztowy
43-300
Miejscowość
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Powiat
Bielsko-Biała
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
W budynku znajduje się winda.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000102211
REGON
07100978000000
NIP
547-00-52-480
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja została powołana w celu wypracowywania środków materialnych dla wspierania działalności szkół Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej, prowadzenia działalności charytatywnej, kultu religijnego.

Realizacja celów Fundacji odbywa się poprzez: pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych, a także praw majątkowych od osób fizycznych, osób prawnych, organizacji społecznych i stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, w formie darowizn, spadków, zapisów, subwencji, prowadzenie działalności społecznie użytecznej na rzecz ogółu społeczności w sferze zadań publicznych obejmujących działalność charytatywną, działania na rzecz osób niepełnosprawnych, naukę, edukację, oświatę i wychowanie, wypoczynek dzieci i młodzieży.

Fundacja posiada doświadczenie w zarządzaniu złożonymi projektami szkoleniowymi realizowanymi w odpowiedzi na potrzeby lokalne. W ramach tych projektów realizowano m.in. szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, kursy językowe. Fundacja była i jest organizatorem sesji naukowych, konferencji naukowo - społecznych. Fundacja to również zespół profesjonalnych pracowników specjalizujących się w obsłudze projektów edukacyjnych, szkoleniowych.

Należy wspomnieć o doświadczeniu w działalności edukacyjnej Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja, które jest założycielem i organizatorem szkół podstawowych, gimnazjów oraz Wyższej Szkoły Administracji. Szkoły Towarzystwa zajmują najwyższe miejsca w ogólnopolskich rankingach.

Fundacja Towarzystwa i Towarzystwo Szkolne im. M. Reja to organizacja rozpoznawalna, uznana, ciesząca się dużym zaufaniem w środowisku pozarządowym w Bielsku-Białej, kojarzącą się z profesjonalną i efektywną realizacją jej przedsięwzięć.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
zakładanie fundacji, stowarzyszenia
dostarczanie informacji o źródłach finansowania
pomoc w pisaniu projektów, konsultowanie wniosków
zrzeszanie organizacji pozarządowych (np. lokalnych, regionalnych, branżowych)
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań

Zarząd

Ryszard Kowalczyk, prezes
Iwona Wojtas, zastępca prezesa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej