Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie

Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
507 844 748
Telefon
502 926 702
Adres rejestrowy
Ulica
Łączna 35
Kod pocztowy
41-303
Miejscowość
Dąbrowa Górnicza
Województwo
śląskie
Powiat
Dąbrowa Górnicza
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000023455
REGON
27394198100000
NIP
629-20-96-807
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Główną misją organizacji jest integracja i pomoc rzeczowa materialna bez względu na pochodzenie społeczne, wykształcenie, religie, opcje polityczne w szczególności dzieciom zdrowym i niepełnosprawnym. Przeciwdziałanie patologii społecznej w rodzinie (alkoholizm, znęcanie się i maltretowanie kobiet , dzieci i inne). Przeciwdziałanie bezrobociu poprzez poszukiwanie miejsc pracy w szczególności kobietom. Pomoc dla samotnych matek i ojców, dla ofiar katastrof, klęsk żywiołowych oraz ofiarom po wypadkach drogowych, osobom po wyjściu z więzienia. Wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez : dożywianie dzieci, bezdomnych i bezrobotnych- zbiórka i wydawanie paczek żywnościowych ,odzieży, artykułów gospodarstwa domowego niezbędnego do wyposażenia mieszkań, zbiórki art. szkolnych, książek, zbiórki i rozdawnictwo sprzętu komputerowego, sprzętu rehabilitacyjnego, realizowanie recept na okulary korekcyjne oraz leki , pomoc dzieciom w nauce języków obcych.

Od 2008 roku remontujemy budynek przekazany od Gminy, nieodpłatne użytkowanie na okres 10 lat.Budynek ten był bardzo mocno zdewastowany, remont przeprowadzamy w własnym zakresie.

Od 2002 roku prowadzimy świetlicę środowiskową z programem profilaktycznym od pon. do piątku dla dzieci. Dzieci mają zapewniona fachową opiekę oraz pełne wyżywienie. Organizujemy zabawy, wycieczki, aukcje oraz imprezy charytatywne, z których dochód przeznaczamy na cele statutowe.

Współpracujemy z Urzędem Miasta - Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej, Urzędem Wojewódzkim - Wydział Polityki Społecznej, z Domami Pomocy Społecznej, Domami Dziecka, ze Szkołami, Przedszkolami, z Federacją Banków Żywności - Śląskim Bankiem Żywności Ruda Śląska, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Dąbrowie Górniczej, Urzędem Miasta Sławków, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sławkowie, oraz z innymi Organizacjami i Stowarzyszeniami na terenie Województwa Śląskiego.

W okresie zimowym od poniedziałku do soboty w miarę naszych możliwości wydajemy pieczywo i gorącą herbatę dla bezdomnych.
Wydajemy odzież, obuwie, artykuły AGD, RTV, meble itd. Służymy pomocą o każdej porze dnia.

Przeprowadzamy profilaktyczne badania wzroku u dzieci, oraz dofinansowujemy w zakresie okularów korekcyjnych i leków w miarę posiadanych środków i możliwości.

Realizujemy programy: Podziel się Posiłkiem, Napełniamy Talerzyk, Pełny Tornister, Ogólnopolskie Zbiórki Żywności, Świąteczne Zbiórki Żywności.
Organizujemy Dzień Dziecka, Mikołajki - paczki dla dzieci 250 do 350 .

Wydajemy paczki żywnościowe rocznie od 600 do 1400.
Wzrosła ilość osób potrzebująca naszej pomocy (w 2011 r było ich 34 442 osoby).
W sierpniu 2009 roku założyliśmy Bank Sprzętu Biurowo Komputerowego, jest to pozyskiwanie używanych komputerów i wydawanie najbiedniejszym dzieciom.Od lutego 2012 roku powstał Bank Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa

Zarząd

Sławomir Lassok, skarbnik
Marek Dajnowski, wiceprezes
Danuta Lech, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej