Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie

Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
507 844 748
Telefon
502 926 702
Adres rejestrowy
Ulica
Łączna 35
Kod pocztowy
41-303
Miejscowość
Dąbrowa Górnicza
Województwo
śląskie
Powiat
Dąbrowa Górnicza
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000023455
REGON
27394198100000
NIP
629-20-96-807
Rok powstania
1998
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2005
Ludzie
Liczba członków
15
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Główną misją organizacji jest integracja i pomoc rzeczowa materialna bez względu na pochodzenie społeczne, wykształcenie, religie, opcje polityczne w szczególności dzieciom zdrowym i niepełnosprawnym. Przeciwdziałanie patologii społecznej w rodzinie (alkoholizm, znęcanie się i maltretowanie kobiet , dzieci i inne). Przeciwdziałanie bezrobociu poprzez poszukiwanie miejsc pracy w szczególności kobietom. Pomoc dla samotnych matek i ojców, dla ofiar katastrof, klęsk żywiołowych oraz ofiarom po wypadkach drogowych, osobom po wyjściu z więzienia. Wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez : dożywianie dzieci, bezdomnych i bezrobotnych- zbiórka i wydawanie paczek żywnościowych ,odzieży, artykułów gospodarstwa domowego niezbędnego do wyposażenia mieszkań, zbiórki art. szkolnych, książek, zbiórki i rozdawnictwo sprzętu komputerowego, sprzętu rehabilitacyjnego, realizowanie recept na okulary korekcyjne oraz leki , pomoc dzieciom w nauce języków obcych.

Od 2008 roku remontujemy budynek przekazany od Gminy, nieodpłatne użytkowanie na okres 10 lat.Budynek ten był bardzo mocno zdewastowany, remont przeprowadzamy w własnym zakresie.

Od 2002 roku prowadzimy świetlicę środowiskową z programem profilaktycznym od pon. do piątku dla dzieci. Dzieci mają zapewniona fachową opiekę oraz pełne wyżywienie. Organizujemy zabawy, wycieczki, aukcje oraz imprezy charytatywne, z których dochód przeznaczamy na cele statutowe.

Współpracujemy z Urzędem Miasta - Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej, Urzędem Wojewódzkim - Wydział Polityki Społecznej, z Domami Pomocy Społecznej, Domami Dziecka, ze Szkołami, Przedszkolami, z Federacją Banków Żywności - Śląskim Bankiem Żywności Ruda Śląska, Miejskim Ośrodkiem Pomocy w Dąbrowie Górniczej, Urzędem Miasta Sławków, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sławkowie, oraz z innymi Organizacjami i Stowarzyszeniami na terenie Województwa Śląskiego.

W okresie zimowym od poniedziałku do soboty w miarę naszych możliwości wydajemy pieczywo i gorącą herbatę dla bezdomnych.
Wydajemy odzież, obuwie, artykuły AGD, RTV, meble itd. Służymy pomocą o każdej porze dnia.

Przeprowadzamy profilaktyczne badania wzroku u dzieci, oraz dofinansowujemy w zakresie okularów korekcyjnych i leków w miarę posiadanych środków i możliwości.

Realizujemy programy: Podziel się Posiłkiem, Napełniamy Talerzyk, Pełny Tornister, Ogólnopolskie Zbiórki Żywności, Świąteczne Zbiórki Żywności.
Organizujemy Dzień Dziecka, Mikołajki - paczki dla dzieci 250 do 350 .

Wydajemy paczki żywnościowe rocznie od 600 do 1400.
Wzrosła ilość osób potrzebująca naszej pomocy (w 2011 r było ich 34 442 osoby).
W sierpniu 2009 roku założyliśmy Bank Sprzętu Biurowo Komputerowego, jest to pozyskiwanie używanych komputerów i wydawanie najbiedniejszym dzieciom.Od lutego 2012 roku powstał Bank Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.10.2012
W dniach 28-29 września 2012, Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie prowadziło zbiórkę w ramach akcji "Podziel się Posiłkiem". Wynikiem zbiórki jest 2115 kg zebranej żywności.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa

Zarząd

Sławomir Lassok, skarbnik
Marek Dajnowski, wiceprezes
Danuta Lech, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej