Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
84 638 86 22
Adres rejestrowy
Ulica
Orlicz-Dreszera 14
Kod pocztowy
22-400
Miejscowość
Zamość
Województwo
lubelskie
Powiat
Zamość
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000044273
REGON
95028789400000
NIP
9221821220
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja

Stowarzyszenie reprezentuje interesy, działa i wypowiada się na rzecz i w imieniu osób z upośledzeniem umysłowym, ich rodzin i opiekunów prawnych. Tworzenie warunków włączania dzieci, młodzieży i dorosłych jako indywidualnych osób i jako grup w tok normalnego życia, korzystania przez nich z ogólnodostępnej infrastruktury społecznej i form życia społecznego z zapewnieniem im w razie potrzeby odpowiedniego wsparcia, zwłaszcza w postaci specjalistycznej pomocy, doradztwa i asysty.

Prowadzone działania

Prowadzenie rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz edukacji i rewalidacji dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo i ich rodzin. Prowadzenie dwu placówek pobytu dziennego tj. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Warsztaty Terapii Zajęciowej dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem Umysłowym. Utrzymywanie stałego kontaktu z rodzinami potrzebującymi pomocy w zakresie rehabilitacji i kierowania ich na zabiegi oraz wspieranie ich w rozwiązywaniu ich problemów życiowych, organizacja turnusów rehabilitacyjnych, wyposażenie sal rehabilitacyjnych w odpowiedni sprzęt, organizowanie turystyki i sportu przez organizację rajdów i imprez sportowych. Organizacja imprez kulturalnych o charakterze integracyjnym (choinki, mikołajki, festiwale piosenki, wystawy itp.)

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
09.12.2015
Marcin Małecki z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu patrzy na wyremontowaną świetlicę. Obserwuje swoich podopiecznych. Uśmiecha się. Przypomina sobie, jak kiedyś wyglądało to miejsce – odrapane ściany i stare meble. Zmiany przyniosły Kilometry Dobra i ciężka praca.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej