Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym

Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
600 483 337
Telefon
77 474 32 80
Telefon
77 474 76 55
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
pon. - pt. w godz. 7.00 - 19.00, po godzinach i w dni wolne - kontakt telefoniczny
Ulica
Szymanowskiego 1
Kod pocztowy
45-724
Miejscowość
Opole
Województwo
opolskie
Powiat
Opole
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000007685
REGON
53087754300000
NIP
754-20-98-217
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest udzielanie specjalistycznej pomocy w diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Fundacja realizuje swoje cele przez: wyszukiwanie rodzin mających dzieci z porażeniem mózgowym, proponowanie współpracy oraz pomocy w rehabilitacji dziecka, prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla młodzieży niepełnosprawnej, prowadzenie edukacji osób niepełnosprawnych, prowadzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej dla osób niepełnosprawnych, prowadzenie Niepublicznego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej, organizowanie spotkań rodziców dzieci niepełnosprawnych w celu wymiany doświadczeń z zakresu rehabilitacji, prowadzenia systematycznych spotkań konsultacyjnych, organizowanie zespołów do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych, organizowanie spotkań młodzieży niepełnosprawnej, gromadzenie i właściwe wykorzystanie środków finansowych i rzeczowych pochodzących z darów osób fizycznych i prawnych, popularyzowanie idei Fundacji, współdziałanie z władzami i organami administracji państwowej w zakresie wynikającym z przepisów prawa, współdziałanie z innymi organizacjami w kraju i zagranicą, których cele zbliżone są z celami Fundacji.

Najważniejsze nasze działania to:

Prowadzenie od stycznia 1999 r. Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej działającej na rzecz osób niepełnosprawnych skupionych przy Fundacji. W NZOZ prowadzimy gabinet stomatologiczny, gabinet lekarski - (neurolog, rehabilitant, psychiatra), gabinet logopedyczny, gabinet rehabilitacyjny (12 rehabilitantów), 4 psychologów. Ośrodek Wczesnej Interwencji dla dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością, na którego zakończenie budowy musieliśmy zaciągnąć kredyt bankowy na kwotę 1,2 mln zł funkcjonuje w pełni. Rodzice najmłodszych dzieci, zwłaszcza niemowlaków nie muszą chować się po kątach by zmienić pampers, a w pokoju socjalnym mogą podgrzać jedzonko lub zrobić herbatkę.

Od lipca 1993 r. prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla 30 uczestników -zatrudniający 13 osób (terapeutów, psychologa, pracownika socjalnego i kierowcę.

Od 7 kwietnia 2004 r. prowadzimy Zakład Aktywności Zawodowej zatrudniający obecnie 60 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym pracuje w 6 pracowniach (informatyczno-poligraficzna, krawiecka, artystyczna, terenów zielonych, sitodruku i ceramiczna), ponadto ZAZ prowadzi Galerię twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych "Galeria Biały Kruk" w centrum Opola przy ul. Koraszewskiego 1 .

Od 10 września 2004r. uruchomiliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy osób z niepełnosprawnościami zespolonymi, który po rozbudowie zakończonej w 2015 r. ma 40 podopiecznych.

Realizujemy projekty dofinansowane przez PFRON - "Kompleksowa rehabilitacja dzieci, młodzieży i dorosłych" oraz "Świetlica Terapeutyczna dla osób pozostających w domach rodzinnych z bardzo ograniczonymi możliwościami korzystania z życia społecznego".

Angażujemy się także w pomoc przy organizowaniu ośrodków i szkoleniu specjalistów z innych krajów (Ukraina, Gruzja).

Fundacja skupia obecnie ponad 1040 rodzin, w których są osoby niepełnosprawne o bardzo różnych niesprawnościach, poczynając od mózgowego porażenia dziecięcego przez wszystkie inne niesprawności. Nasi podopieczni liczą od kilku miesięcy (dzieci z tzw. grupy ryzyka) do 60-latków.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Teresa Jednoróg, prezes
Kazimierz Jednoróg, członek zarządu, dyrektor Fundacji
Jolanta Sztorc, członek zarządu
Izabela Gajdamowicz, członek zarządu
Katarzyna Krzempek, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej