Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Rejonowy w Bielsku-Białej

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Rejonowy w Bielsku-Białej
Kontakt
Telefon
33 822 90 65
Adres rejestrowy
Ulica
Pl. Opatrzności Bożej 18 lok. 1
Kod pocztowy
43-300
Miejscowość
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Powiat
Bielsko-Biała
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000422348
REGON
36944753100000
Rok powstania
2003
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Oddział Rejonowy PSD w Bielsku-Białej działa w oparciu o statut i wytyczne Zarządu Głównego, w oparciu o własny plan pracy - dla dobra diabetyków. Prowadzi usługi również w ramach Biura Porad Obywatelskich dla mieszkańców miasta Bielsko-Biała ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych na cukrzycę i ich rodzin - umowa z dnia 3.04.2000r. W latach ubiegłych dofinansowanie na lokal i szkolenia z Wydziału Opieki Społecznej, a następnie Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta.
Prowadzimy działania mające na celu zintegrowania się chorych na cukrzycę, lepszego jej poznania i wydłużenia życia - szkolenia, oświata, nauczanie samokontr.

Prowadzone działania
Udzielanie szeroko rozumianych porad zdrowotnych, socjalnych, społecznych, pomoc w przezwyciężaniu załamań - szoku związanego z rozpoznaniem cukrzycy. Praca nad uświadamianiem najbliższych z otoczenia chorych by tym samym uczynić współżycie łatwiejszym, być pomocnym w trudnych chwilach- zrozumieć zachowania chorego. Kontynuowanie pracy uświadamiającej, odnalezienie się chorych w nowych strukturach lecznictwa, odnalezienie swego prawa i miejsca w nowej rzeczywistości.
Pomoc w dotarciu do specjalisty. Długofalowe nauczanie samokontroli, zalecanie korzystania z glukometru na co dzień, nauczanie ich obsługi dla otrzymania prawidłowych wyników - wypożyczenie glukometrów z "Banku" osobom z nowo odkrytą cukrzycą lub biednych dla wyrównania glikemii. Prowadzenie szkoleń przez diabetologa lub innych lekarzy specjalistów na temat cukrzycy i skutków jej lekceważenia, właściwego żywienia, higieny, ruchu itd.
Uznajemy zasadę, że jedynie świadomość swojej choroby, właściwe jej prowadzenie zapobiega lub spowalnia powikłania z nią związane.
Integracja pozwala na wzajemne zrozumienie, że chory to nie samotna osoba - uczymy jak polubić naszą chorobę, być pożytecznym i potrzebnym w społeczeństwie.
Pośredniczymy w nabyciu dobrego glukometru i innego sprzętu potrzebnego diabetykom, rozprowadzamy broszury informacyjne, literaturę tematycznie związaną z cukrzycą i jej powikłaniami.
Pomoc w załatwianiu spraw związanych z uzyskaniem skierowań do sanatorium na turnusy rehabilitacyjne - organizujemy zbiorowe wyjazdy.
Organizujemy spotkania okolicznościowe, wyjazdy rekreacyjno-integracyjne w kraju i zagranicą (do Czech i Słowacji), wzajemną wymianę doświadczeń o chorobie - współpraca z Kołami Związku Diabetyków Czech w Karwinie i Związku Diabetyków Słowacji i w Żylinie.
Dla przybliżenia chorym drogi do edukacji szczególnie w środowiskach wiejskich dążymy do zakładania nowych Kół Terenowych.
Propagujemy naszą działalność, współpracujemy z lekarzami Niepublicznej Służby Zdrowia, Przychodniami przy Zakładach Pracy. Współdziałamy z prasą lokalną i radiem.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej