Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Szukasz organizacji, której chcesz przekazać 1%? Znajdziesz ją w serwisie http://pozytek.ngo.pl/

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
74 842 22 43
Telefon
698 063 840
Adres rejestrowy
Ulica
Matejki 7
Kod pocztowy
58-300
Miejscowość
Wałbrzych
Województwo
DOLNOŚLĄSKIE
Powiat
Wałbrzych
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody - 3 stopnie.
Adres kontaktowy
Ulica
11 Listopada 95 lok. 6
Kod pocztowy
58-302
Miejscowość
Wałbrzych
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000237252
REGON
02015333700000
NIP
886-28-08-141
Rok powstania
1992
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Ludzie
Liczba członków
35
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Ochrona i promowanie praw dziecka niepełnosprawnego.
Udzielanie rodzicom pomocy w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z wychowaniem i leczeniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Organizowanie i prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych metodami W. Sherborn oraz M. i Ch. Knillów.
Organizowanie i prowadzenie turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych.
Organizowanie imprez okolicznościowych i różnych wycieczek.
Współdziałanie z instytucjami państwowymi i organizacjami samorządowymi.

Prowadzone działania:
Realizując cele naszego Koła organizowane są zajęcia z rehabilitacji ruchowej, które mają na celu wspomaganie rozwoju społecznego, emocjonalnego i psychicznego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Prowadzone są głównie metodą W. Sherborn. Oprócz tej metody na zajęciach wykorzystywane są też programy aktywności M. i Ch. Knillów. Zajęcia te odbywają się w każdy wtorek w godz. 16.00 - 18.00 w sali Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Godzinę przed tymi zajęciami rodzice mogą korzystać z indywidualnych porad i konsultacji z psychologiem, pedagogiem i rehabilitantem. Dzieci mają również indywidualne zajęcia z logopedą. Odbywają się zebrania z rodzicami, podczas których omawiane są bieżące sprawy Koła. Rodzicom przekazywane są wszystkie pozyskane informacje dotyczące dzieci niepełnosprawnych. Rodzice nawzajem pomagają sobie w rozwiązywaniu trudnych problemów.
Co roku organizujemy turnus rehabilitacyjny w Specjalistycznym Ośrodku. Zawsze wyjeżdża grupa 20 dzieci i 20 rodziców. Stało się już tradycją, że jest to turnus w Ośrodku Hipoterapii i Rehabilitacji dla Dzieci Niepełnosprawnych w Wiatrowie k. Węgrowca. Zarząd Koła podejmuje wiele inicjatyw aby pozyskać jak najwięcej środków finansowych na dofinansowanie powyższego turnusu, tak żeby nawet najbiedniejsi mogli skorzystać z turnusu.
Stało się też tradycją, że co roku organizujemy zabawy okolicznościowe z okazji Dnia Dziecka i Świąt Bożego Narodzenia, na których dzieci bawią się ze swoim zdrowym rodzeństwem i rodzicami. Zawsze dzieci obdarowywane są paczkami z prezentami. Zabieramy również dzieci z rodzicami na różne wycieczki plenerowe z ogniskiem, pieczeniem kiełbasek. Mają one na celu integrowanie naszych rodzin, rozwijanie przyjaźni między dziećmi oraz wspólne spędzanie czasu poza swoimi domami.
W dniach 19-21.04.2002r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja nt. "Dziecko niepełnosprawne w środowisku". Konferencja odbyła się w sali widowiskowej Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha i Burmistrza Szczawna-Zdroju. Udział wzięli przedstawiciele 50 kół z całej Polski.
W marcu 2001 roku grupa 50 osób, w tym 25 niepełnosprawnych, była na pielgrzymko-wycieczce do Włoch. Zwiedziliśmy wiele miast (Padwa, Asyż, Wenecja Loretto, Rzym, itd.) oraz uczestniczyliśmy w audiencji z papieżem Janem Pawłem II. Niepełnosprawni na wózkach mieli zaszczyt siedzieć blisko Ojca Św. (po prawej stronie 5 m od papieża), a na zakończenie audiencji podchodzili do papieża, wręczyli mu prezent i kronikę Koła oraz otrzymali osobiste błogosławieństwo. Koło cały czas intensywnie pracuje, po szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Zarząd

Małgorzata Urbanowicz, sekretarz
Bonisława Szuhart, skarbnik
Barbara Popławska, wiceprzewodnicząca
Urszula Polowy, wiceprzewodnicząca
Antoni Piątek, przewodniczący
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej