Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja Urszuli Jaworskiej
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 870 05 21
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 17:00
Ulica
Międzynarodowa 61
Kod pocztowy
03-922
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000055503
REGON
01277897700000
NIP
1131807560
Rok powstania
1997
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Szukasz wsparcia?

Skontaktuj się z nami

Fundacja od 1997 roku aktywnie pomaga chorym na nowotwory, chorym na białaczkę, SM, WZW C, szpiczaka mnogiego, nowotwory mózgu, buduje bank dawców szpiku, prowadzi akcje edukacyjno-informacyjne w mediach oraz propacjenckie zmiany systemowe w ochronie zdrowia. Ma na swoim koncie wiele udanych programów zmierzających do realizacji jej statutowych celów.

Fundacja Urszuli Jaworskiej była przez wiele lat największym pod względem liczby zarejestrowanych osób – Bankiem Dawców Szpiku Kostnego w Polsce. To dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Urszuli Jaworskiej i całego zespołu Fundacji idea dawstwa szpiku stała się w Polsce tak popularna. Rejestr Fundacji obecnie zrzesza ponad 11 000 dawców szpiku. Jest także rejestrem, który na swym koncie ma już 34 udane przeszczepienia szpiku kostnego pochodzące od dawców zarejestrowanych w Fundacji, a dobrano już kolejnych, zgodnych genetycznie polskich dawców dla polskich pacjentów.

Przez wiele lat działalności nauczyliśmy się jak rozpoznawać potrzeby pacjentów przewlekle chorych i jak skutecznie radzić sobie z problemami jakie czekają na Ich drodze. Zdobytą wiedzę staramy się przekazać chorym i ich rodzinom na organizowanych przez nas warsztatach i spotkaniach z pacjentami. Swoje cele fundacja realizuje również przez organizowanie Ogólnopolskich Kampanii Społecznych, konferencji prasowych, akcji edukacyjnych i informacyjnych w prasie, radio, telewizji i internecie.

Obszary działania:

  • Bank Dawców Szpiku
  • Od lat Fundacja organizuje szkolenia oraz warsztaty dla Pacjentów chorych przewlekle między innymi w takich chorobach jak: białaczka, szpiczak mnogi, guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, WZW C. Spotkania mają na celu pomoc pacjentom w poznaniu choroby oraz radzeniu sobie z nią. Przy okazji spotkań przeprowadzane są badania ankietowe, dzięki którym fundacja posiada bardzo dużą wiedzę o potrzebach pacjenta i funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Do tej pory fundacja objęła opieką ponad 2 tys. pacjentów.
  • Organizacja kampanii społecznych: "Białaczka sprawdź czy nie weszła Ci w krew", "SM-walcz o siebie", "Daj się zarazić wiedzą, nie daj się zakazić HCV".
  • Współpraca przy wszystkich programach z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Instytut Praw Pacjenta i Opieki Zdrowotnej, Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Realizacja programu "Jawni, Przejrzyści, Odpowiedzialni" mającego na celu audyt organizacji pozarządowych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
04.08.2017
W połowie lat 90. zachorowała na białaczkę. Brutalna rzeczywistość, z jaką musiała się zmierzyć, odmieniła ją o 180 stopni. Z nieśmiałej tancerki, która stresowała się każdą wizytą w urzędzie, stała się nieustępliwą liderką fundacji. Jej znajomi mówią, że ma energię błyskawicy, dzięki której pokonuje przeciwności losu, który niestety jej nie oszczędza.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
krwiodawstwo
usługi medyczne

Zarząd

Urszula Jaworska, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej