Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 712 77 33
Adres rejestrowy
Ulica
Ślężna 114s lok. 1
Kod pocztowy
53-111
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000086210
REGON
93153369000000
NIP
897-14-01-390
Rok powstania
1991
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja pomaga dzieciom chorym na raka. Kupujemy im drogie leki i nowoczesne protezy oraz finansujemy rehabilitację i wyjazdy na leczenie do zagranicznych ośrodków. Wspieramy też badania naukowe, które procentują postępem w diagnostyce i skuteczności leczenia. Opłacamy szkolenia lekarzy i zakupy nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu dzieci chore na raka mogą być leczone na najwyższym światowym poziomie. Robimy też wszystko, żeby wzrosła w społeczeństwie świadomość w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci chorych na nowotwory.

O naszych małych podopiecznych dbamy w każdy możliwy sposób. Pamiętamy też o tym, że maluchy muszą spędzać w szpitalu długie miesiące. Dlatego chcemy zrobić wszystko, żeby choć trochę je rozweselić i oderwać ich myśli od choroby. To dlatego przygotowujemy dla nich barwne i radosne imprezy na Dzień Dziecka, czy na Mikołajki, na których zawsze mamy też małe prezenty dla dzieci. Staramy się pomagać całym rodzinom w tym trudnym czasie walki z chorobą nowotworową ich dziecka. Dlatego często udzielamy im pomocy socjalnej, która pomaga im przetrwać te ciężkie chwile.

Żeby to wszystko było możliwe organizujemy koncerty, happeningi, pikniki charytatywne, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Te wielkie wydarzenia pozwalają nam też mówić o potrzebach dzieci chorych na raka i zachęcać do ich wsparcia.

Od 26 lat wspieramy małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Przez ten czas Fundacja pomogła blisko 5000 dzieci. Ogromne zaufanie, jakim darzą nas Polacy, widać najlepiej w rankingach organizacji pożytku publicznego, które zbierają najwięcej środków z 1% podatku. Jesteśmy w tej klasyfikacji jedną z 10 największych organizacji i z roku na rok zdobywamy coraz więcej środków. W ubiegłym roku ponad 200 tysięcy Polaków przekazało nam 1% swojego podatku, czyli łącznie blisko 6 mln zł.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
usługi medyczne
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej