Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie Radość Życia
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
58 674 19 59
Telefon
502 347 037
Adres rejestrowy
Ulica
Hallera 19
Kod pocztowy
84-120
Miejscowość
Władysławowo
Województwo
pomorskie
Powiat
pucki
Gmina
Władysławowo
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000296536
REGON
22053567600000
NIP
5871647813
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Nasza Wspólnota powstala 25 lutego 1989 r. Założycielem byli ks. Stanisław Gładysz wikariusz oraz pedagog Jan Ditrych. Działamy w imieniu osób z upośledzeniami intelektualnymi i fizycznymi. W roku 2008 założyliśmy Stowarzyszenie Radość Życia i zostaliśmy Organizacją Pożytku Publicznego . Głównie było to nam potrzebne do skorzystania z 1 % podatku, oraz występowanie o granty Wspólnota nasza liczy 30 osób niepełnosprawnych tyleż opiekunów oraz 5 wolontariuszy. W naszej wspólnocie znajdują się osoby w różnym stopniu upośledzenia intelektualnego : dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Są otoczeni przez swoje rodziny i przyjaciół /wolontariuszy/. Wiara i Światło daje osobom z upośledzeniem intelektualnym możliwość poznawania i wykorzystania swoich darów oraz odkrycia radości jaką niesie przyjaźń. Członkowie Wspólnoty spotykają się w regularnych odstępach czasu, budując między sobą coraz głębsze więzi przez dzielenie się swoimi trudnościami i nadziejami.

Co 3 niedzielę miesiąca spotykamy się na naszej mszy wspólnotowej po, której mamy spotkanie i świętujemy. Mamy spotkania z Wspólnotami zaprzyjaźnionymi z Gdyni, Gdańska, Kartuz i Tczewa. Wyjeżdżamy 2 razy w roku na wycieczki integracyjne w Polskę z nami również wyjeżdża młodzież, która pomaga nam przy osobach niepełnosprawnych. Organizujemy wspólne urodziny osób niepełnosprawnych, zabawę karnawałową, andrzejkową i spotkanie wigilijne gdzie osoby niepełnosprawne przedstawiają jasełka i otrzymują prezenty od gwiazdora. Obchodzimy Dzień Dziecka zawsze na boisku w OPO Cetniewo i Dzień Matki. W ciągu roku wyjeżdżamy do kina, teatru muzycznego. Przez prawie cały rok wyłączając miesiące sezonowe, korzystamy z rehabilitacji na basenie gdzie rehabilitant prowadzi gimnastykę dla osób niepełnosprawnych. Również chodzimy na ścieżkę zdrowia z kijkami.

Mamy dużo przyjaciół/sponsorów/, którzy nam pomagają, niektórzy są z nami od początku inni doszli później. Chcemy zaznaczyć, że bez ich pomocy nie moglibyśmy spełniać marzeń osób niepełnosprawnych, gdyż są u nas osoby których nie stać byłoby na wyjazdy. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby niepełnosprawne, które zechcą do nas dołączyć.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rekreacja, wypoczynek
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
rehabilitacja, terapia
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej