Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Chłodnictwa i Klimatyzacji
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 632 15 23
Telefon
22 632 34 71
Adres rejestrowy
Ulica
Wolska 84/86 lok. 216
Kod pocztowy
01-141
Miejscowość
Warszawa-Wola
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000295344
REGON
14123855400000
NIP
527-25-62-772
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
102
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie jest dobrowolną, demokratyczną, samorządną i trwałą organizacją pożytku publicznego, o celach niezarobkowych, zrzeszającą inżynierów i techników specjalności chłodnictwo i klimatyzacja oraz zawodów pokrewnych. Posiada wieloletnią tradycję, a początki datowane (w innej formie prawnej) są na październik 1956. Stowarzyszenie jest jedną z kilku organizacji funkcjonujących w branży chłodniczej. Członkowie pochodzą z różnych części kraju.

Swoją działalność skupia na zagadnieniach ekologicznych jak i reprezentacji środowiska zawodowego. Do ważnych zadań organizacji należy udzielanie wsparcia firmom serwisowym w pozyskaniu i utylizacji zużytych czynników chłodniczych oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych i jakości technicznej.

Stowarzyszenie prowadzi nieodpłatną i odpłatną działalność pożytku publicznego, natomiast nie prowadzi działalności gospodarczej. Środki finansowe niezbędne na realizację zadań pozyskuje dzięki dotacjom jak i ofiarności publicznej. O ile dotacje służą wzmocnieniu potencjału technicznego, to wpłaty od darczyńców czy wpłaty z tzw. 1% organizacja przeznacza wyłącznie na podtrzymane trwałości uruchomionych przedsięwzięć. Warto zaznaczyć, że środki te nie są wykorzystywane na płace jak i na pokrycie kosztów administracyjnych.

Działalność jest całkowicie transparentna i jest nadzorowana przez Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a sprawozdania finansowe i merytoryczne są publikowane na stronie internetowej organizacji i resortu.

Stowarzyszenie posiada oddziały i jednostki terenowe, z których Krajowa Izba Rzeczoznawców Chłodnictwa Klimatyzacji i Pomp Ciepła posiada odrębną osobowość prawną.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań

Zarząd

Tomasz Wartanowicz, prezes
Paweł Olszewski, członek zarządu
Grzegorz Pieczko, członek zarządu
Antoni Kamecki, członek zarządu
Andrzej Sokulski, sekretarz zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej