Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Fundacja Sarigato
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
668 031 068
Telefon
12 444 17 30
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Brak możliwości wizyt osobistych. Kontakt telefoniczny: poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 18.00.
Ulica
Biała Droga 13
Kod pocztowy
30-327
Miejscowość
Kraków
Województwo
małopolskie
Powiat
Kraków
Gmina
Kraków
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000445475
REGON
12275293200000
NIP
6762461085
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Chcesz nam pomóc?

Wesprzyj nasze projekty

Fundacja Sarigato realizuje swoje cele statutowe przez dwa projekty: Karmimy Psiaki oraz Hakersi.

KARMIMY PSIAKI

Każdego roku tysiące zwierząt trafiają do schronisk w całej Polsce. Bo się znudziły. Bo urosły i przestały być słodkim szczeniakiem. Bo przeszkadzały w wakacyjnym wyjeździe. Ile smutnych, psich historii, tyle powodów. Nasza fundacja powstała po to, aby znaleźć dobre zakończenie każdej z tych historii. Aby ludzką nieodpowiedzialność i okrucieństwo zamienić w nową szansę dla każdego skrzywdzonego zwierzaka. Aby wynagrodzić im zaznane krzywdy.

Jak działamy?

Od 2011 roku wspieramy schroniska we wszystkich województwach. Przekazujemy karmę, finansujemy leczenie, szukamy domów oraz finansujemy remonty i wyposażenie. Pomagamy schroniskom z całej Polski.

Jak działamy:

organizujemy wydarzenia charytatywne, wolontariaty w schroniskach oraz inne akcje pomocowe (#CharytatywnaChoinka i #2TonyNaBezdomneOgony),- tworzymy narzędzia do pomagania (np. Pomagaj Codziennie, Pomagaj Przy Okazji, #ZalogujSieDoPomagania),* prowadzimy kampanie społeczne (m.in. Psie Smutki, Karma Wraca, XI. Nie porzucaj),* wspieramy schroniska (kupujemy karmę dla zwierząt, wyposażamy placówki w niezbędny dla ich funkcjonowania sprzęt, opłacamy leczenie chorych psów i kotów, wspieramy finansowo schroniska w zakresie remontów).

Do naszych działań angażujemy osoby znane ze świata mediów. Do tej pory akcję wsparli m. in. Maja Ostaszewska, Jerzy Owsiak, Martyna Wojciechowska, Kayah, Michał Piróg, Magda Gessler, Małgorzata, Kożuchowska i wiele innych.

Więcej o naszej działalności można przeczytać na stronie internetowej: www.karmimypsiaki.pl

HAKERSI

Ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, której celem jest walka z wykluczeniem cyfrowym oraz rozwijanie kompetencji digitalowych wśród dzieci potrzebujących w Polsce.

Od 2016 roku Fundacja wspiera dzieci i młodzież z trudnych środowisk, organizując wycieczki do firm, warsztaty oraz regularne zajęcia. Dla najmłodszych są to zajęcia z robotyki, dla nastolatków - z programowania, zaś dla pełnoletnich intensywne kursy z możliwością zdobycia pierwszego stażu lub pracy. Najpierw robiła to lokalnie w Krakowie jako Szkoła 3.0, od 2019 roku robi to w różnych miastach Polski jako społeczność Hakersów.

Hakersi wyznają ideę life-hackingu, czyli ułatwiania i usprawniania sobie życia. W tym przypadku przez szybki rozwój i zdobycie dobrze płatnej pracy w branży IT.

Hakowanie to - zgodnie z definicją - poprawianie systemu dzięki dużym umiejętnościom informatycznym. Hakersi to społeczność hakująca system, w którym znalazły się dzieci. Młodych Hakersów inspiruje do rozpoczęcia nauki, natomiast starszych do wspierania ich przez prowadzenie lub finansowanie zajęć.

Po więcej informacji o projekcie zapraszamy na stronę https://hakersi.pl

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
22.02.2022
Projekt Hakersi zakończył kolejny semestr nauki, ponad sto pięćdziesięcioro dzieci z tzw. trudnych środowisk dostało szansę na lepszy start w dorosłość, dzięki nowym kompetencjom, a także na nadrobienie braków w szkole. Hakersi szykują się do kolejnego semestru i poszukują wolontariuszy.
Publicystyka
16.04.2018
Engo+ – pierwszy taki portal łączący organizacje pozarządowe z wolontariuszami zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami i ich pracownikami. Portal odpowiada na dwa problemy. Po pierwsze, na zbyt małą ilość rąk do pracy w organizacjach. A po drugie, na brak informacji wśród osób chętnych do pomocy, także firm, o tym jak można się zaangażować.
Publicystyka
11.01.2018
Właśnie zakończyła się szeroko zakrojona kampania społeczna Psie Smutki, zorganizowana przez Fundację Sarigato. Trwająca trzy tygodnie akcja zaangażowała ponad 200 tys. osób! W projekt włączyło się wiele polskich gwiazd, m.in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Jarosław Boberek i Maciej Zakościelny. Kampania skierowana była przeciwko nieodpowiedzialnym adopcjom i wręczania zwierząt jako (nieprzemyślanych) prezentów gwiazdkowych.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
ochrona zwierząt
Odbiorcy działań

Zarząd

Iwona Duda, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
61116022020000000231690317
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej