Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Klasztoru Nangzhig
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Icchoka Malmeda 5
Kod pocztowy
15-440
Miejscowość
Białystok
Województwo
podlaskie
Powiat
Białystok
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000387554
REGON
20044444600000
NIP
542-32-06-906
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Chaphura Rinpocze jest organizacją non-profit, która stawia sobie za cel upowszechnianie oraz dbałość o zachowanie starożytnej tybetańskiej tradycji bon poprzez zwrócenie uwagi polskich obywateli na potrzeby społeczności klasztornych oraz rozwijanie wzajemnych kontaktów. Nangzhig jako główny klasztor bon w Tybecie, gromadzi mnichów z całego kraju, którzy pokonują niekiedy ogromne odległości, aby studiować święte nauki bon. Kwestią zasadniczej wagi dla zachowania tej kultury staje się zatem wspieranie ich w tym szczytnym celu.

Bon - rdzenna religia Tybetu, oferuje kompletną drogę pozytywnych zmian w życiu, dzięki którym staje się możliwe odnalezienie wyciszenia, spokoju serca i prawdziwego współczucia w realiach dzisiejszego świata.

Ze względu na pogarszającą się sytuację ekonomiczną w regionie oraz stale rosnącą liczbę mnichów żyjących w klasztorze, okoliczni mieszkańcy, którzy od setek lat wspierali społeczność klasztorną, nie są już w stanie podołać temu szczytnemu, ale i trudnemu zadaniu. Stało się więc koniecznością, by społeczności bonowskie i ludzie dobrej woli rozsiani po całym świecie, wsparli klasztor poprzez dotowanie zakupu żywności, leków oraz odzieży dla rozrastającej się społeczności klasztoru Nangzhig. Chaphur Rinpocze osobiście zobowiązał się wraz ze praktykującymi bon oraz sponsorami, przez kolejne 3 lata zapewnić wystarczające środki do zakupu żywności dla wszystkich mieszkających w klasztorze mnichów.

Dodatkowym celem jest utworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy klasztorem i kulturą zachodnią, która z jednej strony służyć ma ukazaniu tej unikalnej i autentycznej wiedzy oraz przybliżać tę wiekową tradycję, zawierającą w sobie nauki o spoczywaniu w świadomej obecności i doświadczanie natury umysłu. Z drugiej strony jest to bezcenna okazja, by spotkać nauki bon "w działaniu", by objawił się dla nas ich piękny i praktyczny wymiar, który potrafi nieść ukojenie, wspierać osłabione obszary, przynosić uzdrowienie i mądrość wszystkim, którzy zwrócą się z prośbą o pomoc lub poszukują nowych dróg w swoim życiu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc humanitarna, rozwojowa
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej