Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja Zielona Polana
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Janów 163
Kod pocztowy
05-088
Miejscowość
Janów
Województwo
mazowieckie
Powiat
sochaczewski
Gmina
Brochów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000385852
REGON
14296319700000
NIP
837-18-05-765
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Właściwie od początku mojej pracy zawodowej z końmi jako lekarza weterynarii, spotykałam się z przypadkami, którym nikt już nie chciał dać szansy, albo lekarze, albo właściciele, z końmi niechcianymi, źle traktowanymi.

Niestety kupując konia, część właścicieli nie myśli o tym, że tak jak kupując psa, są za niego odpowiedzialnie do końca życia. Z własnego doświadczenia wiem, że nie łatwo trafić na konia, który spełni nasze oczekiwania. Gorzej, jeśli nagle zdarzy się wypadek, lub zdiagnozowana zostaje choroba eliminująca konia z pracy, lub znacznie ją ograniczająca.
Wtedy właściciel staje przed dylematem - co zrobić z takim koniem?

Na szczęście, większość moich klientów, decyduje się utrzymywać je do końca życia, często rezygnując ze swoich marzeń o jeździe i często aspiracji sportowych, stara się zrobić dla nich wszystko co możliwe, albo znajdują im nowe, dożywotnie domy.

Każdego roku mnie również ktoś chce oddać kilka koni… Kilka z nich wzięłam, lub wykupiłam (więcej w dziale Nasi Podopieczni).

Są jednak sytuacje, że właściciel mimo najlepszych intencji nie jest w stanie podołać trudnej sytuacji w jakiej znalazł się koń, lub też koń jest własnością instytucji, gdzie panują określone, oparte na zasadach ekonomii reguły brakacji koni, lub też zwierz został odebrany właścicielowi w drodze interwencji.

Chcę dać szanse takim koniom. Jako lekarzowi weterynarii z kilkuletnim już doświadczeniem w zawodzie, łatwiej jest mi ocenić szanse, i potrzeby takich koni. Większą część leczenia mogę przeprowadzić sama, a tam gdzie moje kompetencje nie sięgają, mogę liczyć na pomoc kolegów.

Zgodnie z filozofią którą kieruję się w mojej pracy (więcej na www.oliwet.com.pl) stawiam przede wszystkim na przywrócenie zaburzonej równowagi. Połączenie magii miejsca, które dał koniom Andrzej (mikroklimatu, roślinności), z odpowiednim leczeniem oraz troskliwą opieką i maksymalnym powrotem do natury, ma pomóc naszym podopiecznym w powrocie do zdrowia.

Jednocześnie efektami leczenia chce przekonać sceptycznych kolegów lekarzy, oraz właścicieli do homeopatii, izopatii, fizjo czy dietoterapii, które często są jedyną szansą dla koni z przewlekłymi chorobami- takimi jak RAO, czy nawracające biegunki. Chce, żeby większa ilość koni miała szanse.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc w samozatrudnieniu
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej