Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Porozumienie Wschód - Zachód"

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Porozumienie Wschód - Zachód"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
71 301 44 52
Adres rejestrowy
Ulica
Gać 53
Kod pocztowy
55-200
Miejscowość
Oława
Województwo
dolnośląskie
Powiat
oławski
Gmina
Oława
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000365702
REGON
02143770000000
NIP
912-18-63-928
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pomoc uchodźcom z Ukrainy

W tytule wpłaty prosimy wpisać: DAROWIZNA - POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY

Misją Stowarzyszenia jest budowanie wzajemnego porozumienia, dialogu i solidarności między narodami żyjącymi na Wschodzie i Zachodzie Europy i świata - w kręgu kultury łacińskiej i bizantyjskiej.

Naszym celem jest porozumienie między zwykłymi ludźmi i całymi narodami, zbudowane na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Dialog oparty na zrozumieniu i poszanowaniu dla odrębności oraz tożsamości narodowej i kulturowej każdego z nas. Pojednanie zbudowane na prawdzie, pamięci o przeszłości, a jednocześnie wzajemnym, szczerym przebaczeniu win i powstrzymaniu się od obarczania współczesnych pokoleń winami ich przodków.

Dążymy do trwałego pojednania Polaków w szczególności z sąsiednimi narodami: ukraińskim, rosyjskim, białoruskim i litewskim, a także ze wszystkimi narodami państw obszaru postsowieckiego, z którymi podzieliły nas minione karty historii.

Pragniemy, aby rany przeszłości między naszymi narodami mogło leczyć przebaczenie. Aby przywódcy religijni i polityczni mieli odwagę mówić: przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przede wszystkim jednak zmierzamy do tego, abyśmy to najpierw my, zwykli obywatele naszych państw, potrafili się wzajemnie szanować, rozumieć, przyjaźnić i ufać sobie.

Misję naszą opieramy na nauczaniu Papieża-Polaka św. Jana Pawła II i jego następców na Stolicy Piotrowej oraz Patriarchów Prawosławnych o konieczności braterstwa i pojednania, wzajemnego zrozumienia, dialogu i szacunku między chrześcijanami Wschodu i Zachodu, a także między wszystkimi narodami Europy i świata. 

O opiekę nad naszym Stowarzyszeniem prosimy Matkę Bożą i św. Mikołaja Cudotwórcę, patrona pojednania między Wschodem i Zachodem. W działaniach naszych przyświecają nam święte obrazy Bogurodzicy w Ostrej Bramie w Wilnie i na Jasnej Górze w Częstochowie, w których to miejscach ogromną czcią otaczają Matkę Najświętszą zarówno katolicy, jak i prawosławni, wypraszając wiele łask u Boga.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
08.08.2012
Młodzi społecznicy z Kazachstanu, Białorusi, Węgier i Polski spotkali się podczas I Dni Młodzieży Europy Środkowej i Wschodniej. Trzydniowe spotkanie międzynarodowe w Bystrzycy Oławskiej na Dolnym Śląsku o charakterze edukacyjnym i kulturalnym zorganizowało w lipcu Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód – Zachód”.
Publicystyka
14.06.2012
Dzieci i młodzież spod Oławy reprezentowały Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Dniepropietrowsku na Ukrainie. Wzięły też udział w obchodach Dnia Europy oraz programie wymiany młodzieży. W maju 2012 r. wyjazd młodych mieszkańców powiatu oławskiego na Ukrainę zorganizowało Stowarzyszenie „Porozumienie Wschód – Zachód”.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
pomoc Polonii i Polakom za granicą
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej