Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Polska - Haiti
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
Telefon
22 825 82 82
Telefon
508 033 330
Adres rejestrowy
Ulica
Krakowskie Przedmieście 20/22 (oficyna, klatka 3)
Kod pocztowy
00-325
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000349426
REGON
14222870100000
NIP
7010224555
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą misją jest wsparcie Haiti w budowaniu nowoczesnego państwa obywatelskiego gwarantującego wszystkim dostęp do edukacji, poszanowanie życia i godności oraz prawo jednostki do rozwoju i postępu.

Fundacja Polska-Haiti stawia sobie za cel budowanie społeczeństwa obywatelskiego zarówno na Haiti, jak i w Polsce. Chcemy pomóc Haitańczykom odbudować ich kraj tak, żeby mogli w nim żyć godnie i bezpiecznie, rozwijać się i pracować na rzecz swojego społeczeństwa. Zadanie to realizujemy poprzez wspieranie edukacji wierząc, że wykształcone społeczeństwo potrafi rozwijać się w sposób zrównoważony, odpowiedzialny i solidarny. Chcemy wspierać Haitańczyków w procesie odbudowy ich kraju, dodatkowo zniszczonego przez tragiczne trzęsienie ziemi, dzieląc się doświadczeniami społecznymi, gospodarczymi i kulturowymi, które w tym obszarze zdobyła Polska.

Kierujemy się dewizą: "razem możemy osiągnąć więcej". Dlatego staramy się współpracować z organizacjami międzynarodowymi, organizacjami pozarządowymi i firmami, aby zwiększyć efektywność naszej pracy na rzecz innych.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
13.04.2018
Trzecia Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Razem Pamoja „Kolekcjonerzy Filantropami” odbędzie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w dniu 25 kwietnia 2018 r. Głównym celem, na który zostaną przeznaczone pieniądze z aukcji, jest dokończenie budowy szkoły w Jacmel na Haiti, rozpoczętej przez Fundację Polska-Haiti, oraz budowa nowej szkoły w slumsie Mathare w Nairobi - obydwie projektu Macieja Siudy.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
pomoc humanitarna, rozwojowa
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej